0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ ۱۷:۵۰:۱۹
کد مطلب:  1683625
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه:
92درصد معلمان استان واکسن کرونا را دریافت کرده اند

مدیرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به اینکه ۹۲ درصد معلمان استان دُز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند، گفت: برای ۳۵ درصد نیز دُز دوم ترزیق شده که تا مهرماه آمار دریافت کنندگان دُز دوم نیز به ۹۲ درصد خواهد رسید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه، «مجید یزدان پناه» روز دوشنبه در حاشیه مراسم توزیع نمادین تجهیزات و لوزام ورزشی و بهداشتی پروژه «مهر با نشاط» که در مجموعه ورزشی وحدت کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: شیوه بازگشایی مدارس برای سه حالت ۱۰۰ درصد غیرحضوری، نیمه حضوری و حضوری به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا و ستاد استانی آن بستگی دارد، اما آموزش و پرورش استان برای هر سه حالت ممکن و تلفیقی از آنها کاملا آماده است.

یزدان پناه یادآور شد: آموزش و پرورش استان با همکاری فرمانداران، شورای مدارس و انجمن اولیا و مربیان مدرسه ها درصدد است،کاملا شرایط و فضای هر چه بهتر تحصیل دانش آموزان را در این اوضاع بحرانی کرونا در سال ۱۴۰۰ فراهم کند.

وی تاکید کرد: تاکنون ۹۵ درصد دانش آموزان استان در سال تحصیلی ۱۴۰۰ در مدارس ثبت نام کرده و چند درصد باقی مانده به خاطر دیر اعلام شدن نتایج آزمون ها، ظرفیت ثبت در مدارس شاهد و دیگر موارد است که تا قبل از مهر همه ثبت نام می‌کنند و از این نظر مشکلی وجود ندارد.

یزدان پناه گفت: حدود ۹۴ درصد کتاب های دانش آموزان استان تهیه و تحویل مدارس شده و در حال توزیع بین دانش آموزان است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان در بخش دیگری افزود: حفظ سلامت و آموزش دانش آموزان دو وظیفه مهم آموزش و پرورش است و باید گفت سلامت حتی خیلی مهم تر و اولویت بیشتر نسبت به  آموزش دارد.

یزدان پناه با اشاره به خرید بیش از ۱۰ میلیون ریال تجهیزات و وسایل ورزشی و بهداشتی برای مدارس استان؛ ورزش را یک پدیده پیچیده اجتماعی دانست که جسم و روح افراد جامعه را سالم نگه می دارد و گفت: به همین خاطر ورزش و حفظ تندرستی دانش آموزان از اولویت های آموزش و پرورش است.

او با اشاره به طرح کوچ وزرات آموزش و پرورش برای جلوگیری از اضافه وزن دانش آموزان، اظهار کرد: در دوران شیوع بحران ویروس منحوس کرونا که کل جهان را درگیر خود کرد، دیدیم که هر شخصی جسم سالم تری داشت بهتر با آن مقابله کرد، بنابراین حفظ سلامت جسمانی دانش آموزان که روح آنها را نیز سلام نگه می دارد از وظایف مهم آموزش و پرورش  و افراد جامعه است به همین دلیل آموزش و پرورش برای پنجمین سال متوالی در قالب پروژه " مهر با نشاط" که در ابتدای آغاز تحصیلی  هر سال با توزیع لوازم ورزشی در مدارس در پی ایجاد زمینه های ورزشی و سلامت جسم و روح دانش آموزان است.

یزدان پناه با بیان اینکه هر چه دانش آموزان از نظر تحرک و جسمی سالم تر باشند با شور نشاط بیشتری به آموزش توجه می کنند، ادامه داد: در تلاش هستیم هرچه بیشتر تجهیزات و امکانات و مکان های بیشتر در مدارس استان برای ورزش کردن دانش آموزان فراهم کنیم.

به اشتراک بگذارید :