19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ ۲۱:۱۴:۵۶
کد مطلب:  1683715
جلسه آموزشی توجیهی آشنایی با قوانین و مقررات نظام رسیدگی به تخلفات اداری ویژه فرهنگیان فارس برگزار شد

با حضور رئیس هیات بدوی رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان آموزش و پرورش فارس جلسه آموزشی توجیهی آشنایی با قوانین و مقررات نظام رسیدگی به تخلفات اداری ویژه فرهنگیان فارس برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، جلسه آموزشی و توجیهی آشنایی با قوانین و مقررات نظام رسیدگی به تخلفات اداری به عنوان مکمل دوره اموزشی ضمن خدمت" نظام رسیدگی به تخلفات اداری" از طریق شبکه شاد و در کانال رسمی آموزش و پرورش استان به آدرس farsmedunews@ و با حضور مدیران، معاونین، آموزگاران و دبیران سراسر استان فارس برگزار گردید. 

رئیس هیات بدوی رسیدگی به تخلفات اداری آموزش و پرورش فارس ضمن بیان جایگاه و اهداف هیات های رسیدگی به تخلفات اداری، مفهوم تخلف و ابعاد حقوقی آن را تشریح و ابهامات موجود در خصوص تخلف بودن برخی از رفتارها را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد.

دکتر عبدالله ایزدی گفت: رویه بودن یک رفتار تخلف آمیز از وصف تخلف بودن آن نمی کاهد و لذا همکاران می بایست در تمام شرایط فقط قانون و مقررات اداری را سرلوحه کار خود قرار دهند. 

وی گفت: درصد بالایی از همکارانی که به هیات معرفی می شوند، دلیل ارتکاب تخلف خود را عدم آگاهی از قوانین می دانند و لذا انتظار می‌رود با برگزاری این جلسه و در پی آن دوره ضمن خدمت مربوط شاهد کاهش ارتکاب تخلف در سطح استان باشیم. 

در این جلسه ضمن تشریح مواد ۸ و ۹ قانون رسیدگی به تخلفات اداری که مصادیق تخلف و تنبیهات اداری قابل اعمال را ذکر نموده است، تخلفات مبتلابه آموزش و پرورش که بیشترین فراوانی را در آراء یک سال اخیر هیات داشت مورد بررسی و تشریح قرار گرفت و تذکرات و توصیه های لازم در این خصوص به عمل آمد.

خاطر نشان میشود: دوره آموزشی با عنوان" نظام رسیدگی به تخلفات اداری" با کد 91702122 به مدت 12 ساعت از طریق سامانه ltms ویژه فرهنگیان همزمان با سراسر کشور در فارس نیز در حال برگزاری است.

به اشتراک بگذارید :