16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ ۰۸:۴۵:۵۲
کد مطلب:  1684125
معاون آموزش متوسطه هرمزگان :
تشریح پروژه مهر و نحوه بازگشایی مدارس در اول مهر ماه

معاون آموزش متوسطه اداره آموزش و پرورش استان هرمزگان از برگزاری جلسه در خصوص بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید و 11 پروژه مرتبط با بازگشایی مدارس خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان؛محمد قویدل در نشست تخصصی معاونین متوسطه استان هرمزگان گفت: در سال تحصیلی 1401-1400 ،  یازده پروژه مرتبط با بازگشایی مدارس را داریم که برمبنای آن عمل خواهیم کرد.
معاون آموزش متوسطه به بازگشایی مدارس با وضعیت کرونایی اشاره کرده و افزود: بازگشایی مدارس یک مهم و اساسا تاثیرگذار برای دانش‌آموزان و خانوادهایشان و همچنین  معلمان است که با توجه به وضعیت کنونی باید به آن توجه ویژه ای شود.
قویدل اضافه کرد: پروژه مهر مجموعه اقداماتی است که برای ساماندهی  و  بازگشایی مدارس اجرا می شود و اداره مدرسه را در بر می گیرد.
دبیر پروژه مهر آموزش و پرورش هرمزگان ، با تشریح این 11 پروژه بیان کرد: استراتژی آغاز سال تحصیلی که ترکیبی از آموزش حضوری و مجازی است یکی از نکات مهم است و  می‌توانیم در برخی از مناطق با در نظر گرفتن وضعیت منطقه آموزش را حضوری داشته باشیم ولی در هر شرایطی الزامی به آموزش حضوری نبوده و ایمنی دانش آموزان و معلمان مد نظر می باشد.

قویدل ضمن تاکید به بررسی وضعیت ثبت نام و ثبت سفارش کتب درسی برای دانش آموزان افزود: مدارس باید برای بازگشایی آمادگی لازم را پیدا کنند.

وی یادآور شد:پروتکل مربوط به بازگشایی مدارس از سوی وزارت آموزش و پرورش تهیه شده و وزارت بهداشت بر اجرای آن‌ها نظارت می‌کند.
این مقام مسئول در پایان افزود: آمادگی مدارس برای  اجرای آموزش ها بصورت مجازی و غیر حضوری ضروری است.

به اشتراک بگذارید :