9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ ۰۸:۵۲:۵۶
کد مطلب:  1684161
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش هرمزگان:
نشست های علمی، تخصصی زیربنای اجرای موفق برنامه‌های تحولی تعلیم و تربیت است

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش هرمزگان گفت: نشست های علمی، تخصصی نقش موثری درهماهنگی فرآیندهای اجرایی برنامه‌های تحولی تعلیم و تربیت دارد و این مهم زیربنای فعالیت های راهبردی آموزش و پرورش هرمزگان در دوره ابتدایی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان ، حوریه حاجی زاده با اشاره به اهمیت این نشست ها دربهبود کیفیت فرایند تعلیم و تربیت، تصریح کرد: نشست علمی، تخصصی نقش مهمی در تشریح برنامه‌های تحولی در حوزه‌ی تعلیم و تربیت و شناسایی مشکلات و موانع فراروی آموزش و پرورش در آستانه شروع سال تحصیلی و نیز شناخت ظرفیت ها و پتانسیل های موجود دارد.
وی یادآورشد: بحث و تبادل نظر پیرامون مباحث مختلفی از جمله آغاز آموزش ها از اول مهرماه ، برنامه ریزی درسی و آموزشی، پرداختن به محتوای کتب، بررسی چالش های نیروی انسانی و توجه به ضرورت توانمند سازی کارکنان و اولیای دانش آموزان در کنار توجه به آسیب های اجتماعی و روانی دانش آموزان در دوران کرونا از جمله مواردی است که دراین نشست مطرح شد و مبنای عملکردها خواهد بود.
این مسوول با تاکید براینکه برگزاری نشست های علمی، تخصصی باعث هم اندیشی و هم افزایی و استفاده از تجربه ها و برنامه‌های اجرایی سایرمناطق خواهد شد، افزود: قطعا در سایه تعامل و همدلی، مسئولین شرکت کننده در این نشست، با همفکری و خرد جمعی می توانند بهترین شیوه‌های رسیدن به اهداف سندتحول را فراهم ‌سازند.
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش هرمزگان درادامه اظهارداشت: تجربه‌های مدیریتی موفق در حوزه‌های آموزشی، پرورشی از بهترین الگوهای قابل طرح در این نشست است که  می تواند فرصتی مناسب باشد تا الگوهای موفق در سراسر استان مورد نقد و بررسی قرار گیرند و در نتیجه الگوگیری مناسبی نیز از آن ها انجام شود.
به گفته حاجی زاده: برگزاری نشست علمی، تخصصی همچنین در بازنگری فرایندها ی آموزش دانش آموزان و همچنین سایر ماموریت ها ی تعلیم و تربیت ،   ضروری است.
وی اضافه کرد: اثرگذاری برنامه‌های تحولی زمانی نمود پیدا خواهد کرد که درتولید محتوای کتب درسی، جذب نیروی انسانی و مهارت‌های حرفه‌ای معلمان، شیوه آموزش دانش آموزان متناسب با بافت مناطق، مورد توجه و اهتمام جدی باشد.
معاون آموزش ابتدایی هرمزگان در پایان با اشاره به اهداف و راهبردهای این نشست، خاطرنشان کرد: ایجاد بستری مناسب برای هم اندیشی، آشنایی با مفاهیم زیر بنایی در حوزه مدیریت آموزش و پرورش و همچنین انتخاب بهترین راهبرد به منظور آغاز آموزش از مهرماه و فراهم نمودن آرامش خاطر اولیای دانش آموزان و معلمان با توجه به دغدغه های ایام کرونایی از مهمترین مسائل مطرح شده در این نشست است.

به اشتراک بگذارید :