9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ ۱۲:۱۵:۰۰
کد مطلب:  1684203
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش هرمزگان:
مسئولیت معلم و خانواده‌ در آموزش های غیرحضوری افزایش یافته است/ شروع دوره های آموزشی ویژه اولیا از بیستم شهریور ماه

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش هرمزگان با بیان اینکه مسئولیت معلم و خانواده‌ در آموزش های غیرحضوری افزایش یافته است، بر ضرورت ارتقای دانش فضای مجازی و سواد رسانه ای تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان، حوریه حاجی زاده افزود: تعلیم و تربیت از مهمترین و اساسی ترین اموری است که در زندگی بشر دارای نقش بسیار موثری دارد و فرزندان ما زمانی از تعلیم و تربیت موفق برخوردار می‌شوند که بین عوامل مختلف آن مشارکت و همکاری همه جانبه وجود داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه
بدون شک در بین عوامل تعلیم و تربیت نقش خانه و مدرسه از بقیه تعیین کننده تر است، تصریح کرد: اولیا و مربیان و معلمان به عنوان پرچمداران دو نهاد خانواده و مدرسه پایه گذار شخصیت و رفتار دانش آموزان به حساب می آیند و همکاری و مشارکت آنها سبب رشد و شکوفایی افرادی اندیشمند و موثر در جامعه می‌شود .

حاجی زاده در ادامه یادآور شد:
در شرایط کنونی که با همه گیری بیماری کرونا مواجه هستیم همکاری اولیای دانش آموزان با آموزش و پرورش به علت تغییراتی که در نحوه آموزش دانش آموزان و همچنین روش‌های زندگی افراد پدید آمده ، محسوس است و اهمیت آن بر کسی پوشیده نیست.
این مسوول همچنین گفت: مدارس در آموزش و پرورش امروزی علاوه بر نقش انتقال دانش به دانش آموزان در رشد شخصیتی آنها نیز  نقش بسزایی ایفا می کنند و معلم امروزی نیز برای دانش آموز علاوه بر معلمی یک مشاور و هدایت گر نیز محسوب می شود که این موضوع با شناخت خانواده و اولیای دانش آموزان و نکته بسیار مهم مشارکت و همکاری اولیا میسر می گردد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش هرمزگان با بیان اینکه
در آموزش و پرورش با آسیب شناسی های به عمل آمده از  سال تحصیلی گذشته در خصوص آموزش آنلاین دانش آموزان و مشکلات و چالشهای عدیده ،  بر آن شدیم که این مشکل را به طریق کاملاً کارشناسی شده حل نماییم که از مهمترین راهکارها ،  آموزش اولیا و ارتقاء سطح آگاهی و دانش آنها است.
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش هرمزگان با اشاره به ویژگی این دوره ها خاطرنشان کرد: در این دوره‌ها، اولیای محترم از آموزش‌های لازم در زمینه روانشناسی کودکان و رشد شخصیتی آنها ، شیوه های مشارکت اولیا در آموزش و یادگیری دانش آموزان، نحوه برخورد مناسب اولیا با مشکلات فرزندانشان در آموزش آنلاین و مجازی و همچنین آموزش مدیریت فضای مجازی و ارتقای سواد رسانه‌ای اولیا برخوردار می گردند.

 وی اضافه کرد: دوره های آموزشی از روز شنبه بیستم شهریور ماه آغاز و تا پایان شهریورماه از طریق کانال خانواده و مدرسه به صورت آنلاین ارائه می گردد .

حاجی زاده گفت: اولیای محترم می توانند با ورود به لینک اعلام شده ، در دوره ها شرکت و از آموزش های لازم بهره مند گردند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش هرمزگان در پایان اظهار امیدواری کرد با همراهی و همکاری اولیای سال تحصیلی بسیار خوبی را در محیطی امن و آرام  برای دانش آموزان آغاز نماییم .

به اشتراک بگذارید :