0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ ۱۱:۲۹:۳۸
کد مطلب:  1684507
نشست مجازی گفتمان مهر ویژه همکاران جدیدالورود استان کرمانشاه برگزار شد

نشست مجازی گفتمان مهر ویژه همکاران جدیدالورود شاغل در آموزش و پرورش استثنایی استان کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه به نقل از روابط عمومی اداره آموزش و پرورش استثنایی؛ در آستانه سال تحصیلی جدید جلسه‌ای با حضور رئیس و معاون اداره آموزش و پرورش استثنایی استان، کارشناسان مربوطه و ۳۵ نفر از آموزگاران جدیدالورود آموزش و پرورش استثنایی به صورت مجازی و پخش زنده (لایو) در بستر شبکه شاد به عنوان گفتمان مهر برگزار شد.

محمد بیگی، رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان، ضمن تبریک و خیر مقدم به همکاران جدید گفت: همان طور که می‌دانیم اولین معلم انسان‌ها، خداوند تبارک و تعالی است و شغل همه انبیا معلمی! رسالت معلمی یک افتخار است، یک عشق، عشق به همنوع! جایگاه اجتماعی معلم در راستای پرورش دادن انسان کامل و بالفعل رساندن استعدادهای نهفته بشری بسیار مهم و تاثیر است.

 وی افزود: نسل جدید معلمان مجهز به علوم و فنون و روش‌های جدید تدریس می‌باشند که یقینا با توانایی ذاتی که دارند می‌توانند در تحول آموزش و پرورش به خصوص آموزش و پرورش استثنایی که با دانش‌آموزان خاص و حساس ارتباط دارند، تاثیر گذار باشند.

 در ادامه محمدرضا جعفری پویا معاون اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کرمانشاه گفت: یکی از فنون اساسی و مهم معلمی، نحوه برقراری ارتباط با همکاران و دانش‌آموزان و اولیا آنان می باشد، زیرا آموزش و پرورش استثنایی مجموعه‌ای کوچک، محدود و خاص است و این مهم نیازمند تقویت مهارت‌های ارتباطی فردی و اجتماعی است.

وی در ادامه گفت: در ارتباط با آموزش و پرورش استثنایی و دانش‌آموزان با نیازهای ویژه می‌بایست در متن باشیم نه درحاشیه! بدین معنی که به عنوان یک انسان حضور جدی پیدا کنیم، توانمندی‌هایمان را افزایش دهیم، به عنوان یک معلم توانا باشیم و بتوانیم نحوه ارتباط با تمامی دانش‌آموزان با گروه‌های خاص معلولیت را بیاموزیم و مسلط به ابزارهای ارتباطی از قبیل خط بریل، زبان اشاره و... باشیم.

 

به اشتراک بگذارید :