9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ ۱۵:۰۳:۱۵
کد مطلب:  1685031
دیدار با مدیرکل صداوسیمای مرکز لرستان با محوریت همکاری این دو دستگاه در آستانه آغاز سال تحصیلی

سرپرست آموزش و پرورش لرستان در آستانه بازگشایی مدارس با مدیرکل صدا و سیمای مرکز لرستان دیدار و گفتگو کرد .

در این نشست مشترک که با هدف بهره گیری از ظرفیت صدا و سیما در اطلاع رسانی اخبار بازگشایی مدارس صورت پذیرفت ، سید عیسی سهرابی با اشاره به تاکید وزارت آموزش و پرورش بر حفظ سلامت دانش آموزان گفت ؛ بر اساس نتایج کارشناسی ، باید به گونه ای عمل شود که به سمت بازگشایی تدریجی و باشکوه مدارس و به صورت اقتضایی و ترکیبی پیش رویم ، چرا که کیفیت و درصد اثربخشی آموزش حضوری در صورت رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی و نظر ستاد استانی مقابله با کرونا به مراتب بیشتر از آموزش مجازی است .

وی با بیان اینکه آموزش مجازی نیازمند محتوای مناسب ، توانمندسازی معلمان و امکانات مورد نیاز دانش آموزان می باشد اظهار داشت : علی رغم ظرفیت کیفی و کمی شبکه شاد ، دانش آموزان برخی مناطق محروم و روستایی به دلیل نبود برخی زیرساخت های ارتباطی و اینترنتی دچار مشکل شده‌ که بر همین اساس بایستی با برنامه ریزی کامل در جهت رفع مشکلات آموزشی بیش از پیش گام برداشت .

سهرابی با اشاره به آسیب های ناشی از خانه نشینی دانش آموزان از بُعد سلامت جسمانی و روانی ( افزایش وزن و ... ) گفت ؛ تقریباً اکثر صاحبنظران حوزه پزشکی و تعلیم و تربیت ، بر آموزش حضوری به شرط تضمین سلامت و رعایت کامل پروتکل های بهداشتی تاکید دارند و امیدواریم با آغاز تزریق واکسن به دانش آموزان نیز این مهم محقق گردد. 

سرپرست آموزش و پرورش استان با تاکید بر مدیریت غیرمتمرکز در شرایط ابهام کنونیِ ناشی از کرونا تصریح کرد ؛ راهبرد کلی دستگاه تعلیم و تربیت ، بازگشایی تدریجی ، باشکوه ، اقتضایی و ترکیبی است .

سیدعیسی سهرابی افزود ؛ در ۳ مهر همزمان در سراسر کشور زنگ آغاز فعالیت های آموزشی نواخته خواهد شد و در شهرستان ها و مناطق به اقتضای شرایط ، تیمی متشکل از مدیر آموزش و پرورش ، مدیران مدرسه و مسئول شبکه بهداشت و درمان و ... ،  شرایط حضور دانش آموزان را به صورت تدریجی و ترکیبی فراهم خواهند کرد .

وی در پایان با توجه به حساسیت موضوع و اقدامات انجام گرفته در خصوص بازگشایی مدارس و ضمن تقدیر از حسن همکاری و تعامل صدا و سیمای مرکز لرستان در راستای پوشش اخبار آموزش و پرورش گفت ؛ ضمن تقدیر از تلاشهای مطلوب صداو سیمای مرکز لرستان در انعکاس برنامه ها و فعالیت های فرهنگی و آموزشی ، امیدواریم همکاری های مشترکی نیز در راستای اجرایی شدن بیانیه گام دوم انقلاب ( ویژه جامعه دانش آموزان ) صورت پذیرد .

 تنظیم خبر ؛ لک

به اشتراک بگذارید :