19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ ۱۱:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1685073
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش:
نگاه ویژه دولت سیزدهم به آموزش و پرورش محسوس است

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: توجه به مسایل آموزش و پرورش در دولت سیزدهم جزء مهمترین موضوعات بوده و نگاه ویژه ای به بخش وجود دارد.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش، رضوان حکیم زاده روز سه شنبه در نشست مجازی با مدیران مدارس آموزش و پرورش آذربایجان غربی در بستر شبکه شاد با بیان اینکه کرونا فرصتی برای پیشرفت معلمان در حوزه شیوه های نوین آموزشی و بهره گیری از فن آوریهای جدید بود افزود:  ۸۰ درصد رشد دیجیتالی معلمان در این ایام حاصل تلاشهای خود آنان بوده است.
وی با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا فرصتی بود تا مدیران و معلمان خلاقیتشان را به نمایش بگذارند گفت: تدریس کاری تخصصی است و قدرشناسی از معلمان در این ایام افزایش یافته است.

حکیم زاده با اشاره به اینکه در ایام همه گیری ویروس کرونا خانواده ها وارد یک عرصه اموزشی شدند که تخصصی در این زمینه نداشتند افزود: این فن آوری قابل قیاس با کلاس حضوری نیست ولی بستری است برای غنی سازی آموزش که باید از آن نهایت استفاده را کرد.

وی بیان کرد: آموزش خانواده ها برای بهره مندی از این فن اوری ضروریست تا حدود ورود و خروج شان به بحث آموزش مشخص شود.
حکیم زاده با بیان اینکه در ایام آموزش مجازی دوگانه چالش و فرصت برای دانش آموزان مطرح بوده است گفت: حضور زیاد در فضای مجازی چالش بوده است ولی بر اساس گزارشهای رسیده دانش آموزانی بودند که در کلاس فعال نبودند و با آموزش در فضای مجازی فعال شدند.
وی با بیان اینکه در چالش کرونا و آموزش غیر حضوری تاثیر گذاری تربیتی کاهش یافت گفت: تربیت از طریق رسانه محقق نمی شود و جایگزینی برای نگاه مهربان مدیر و صحبت و کلام اثرگذار به رغم تلاشهای زیادی که در این زمینه شده است وجود ندارد.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: توجه به مسایل آموزش و پرورش در دولت سیزدهم جزء مهمترین موضوعات بوده و نگاه ویژه ای به بخش وجود دارد.

حکیم زاده افزود: نشست ویژه ای از سوی رییس جمهوری در هفته جاری با مسوولان این وزارتخانه برای نخستین بار و بدون واسطه در چند سال اخیر برگزار شد که بیانگر چشم انداز روشن برای این بخش در سالهای پیش رو است.

وی با بیان اینکه تصمیم گیری برای بازگشایی مدارس طبق تاکید رییس جمهوری باید با همکاری خانواده، مدیران و معلمان انجام شود، ادامه داد: مشارکت مردم و خانواده ها در این موضوع روند کارها را تسهیل خواهد کرد.

به اشتراک بگذارید :