16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ ۱۶:۰۵:۰۰
کد مطلب:  1685263
مدیرکل آموزش و پرورش:
توسعه زیرساخت های آموزشی در البرز حاصل همدلی است

مدیرکل آموزش و پرورش البرز گفت: توسعه زیرساخت های آموزشی، فرهنگی، تربیتی در حوزه آموزش و پرورش استان حاصل همدلی بین مدیران، فرهنگیان و خیرین مدرسه ساز در سطح استانی و کشوری است

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان البرز ،

سالار قاسمی روز سه شنبه درآیین بهره برداری ازدبیرستان شهید باب الله مؤمنی و اعزام کاروان توزیع اقلام و تجهیزات آموزشی و ورزشی که درآموزش و پرورش ناحیه چهار کرج برگزارشد،افزود: استان البرز ۲۵ هزار فرهنگی و یک هزار کادر ادرای دارد که به تنهایی نمی تواند در عرصه تعلیم و تربیت دانش آموزان فعالیت های شاخص انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه درآموزش و پرورش البرز روحیه همدلی، رفاقت و صداقت حاکم است، خاطرنشان کرد: سرمایه گذاری های انجام شده در انجام پروژه ها بزرگ البرز نیز حکایت ازاین موضوع مهم دارد.
وی بیان داشت: مدرسه مثل مسجد مقدس است و باید درآن با صداقت سخن گفت.

قاسمی با اشاره به اینکه خدمات نظام و دولت دراین سالها در استان البرز مشهود است،یادآورشد: دولت ها می آیند و می روند اما آنچه باقی می ماند، انجام خدمات صادقانه برای خدمت به مردم در نظام مقدس است.

وی از همه کسانی که آموزش و پرورش را مورد حمایت قراردادند، قدردانی کرد.

 قاسمی تصریح کرد: آموزش و پرورش برای تربیت دانش آموزان در تراز انقلاب اسلامی نیاز به تداوم روحیه همدلی در دولت سیزدهم دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز در ادامه به برگزاری جشنواره علمدار، فردا، پایگاه های مجازی قرآن و سایر فعالیت های تربیتی دراین شرایط کرونایی اشاره کرد و افزود: آموزش و پرورش البرز برای اولین بار در کشور۴ هزار و ۲۰۰ معلم ابتدایی و ۱۰۰ مدرس قرآنی برای توانمند سازی قرآنی با هدف تربیت دانش آموزان در تراز انقلاب اسلامی تربیت کرد.

وی یادآورشد: در کنکور امسال نیز ۵۰۰ رتبه زیر هزار در البرز داشتیم و همچنین موفق به احداث و تکمیل ۲۵ پروژه آموزشی و پرورشی با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان شده ایم.

قاسمی گفت: کاروان های تجهیزات مورد نیاز مدارس با اعتبار ۵۰ میلیارد تومان به مدارس به رغم تحریم ها و جنگ اقتصادی که حاکم است، هستیم است.

وی به تکمیل و تجهیز درمانگاه و بیمارستان فرهنگیان کرج که در کشورکم نظیر است پرداخت و عنوان کرد تا کنون برای ساخت آن ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی تاکید کرد: سال تحصیلی جدید را درالبرز با شعار کارنامه ماندگار- مهریادگار در دستور کاری قراردادیم تا بهترین شرایط برای بازگشایی مدارس استان فراهم آید که به لطف الهی این آمادگی کامل وجود دارد.

به اشتراک بگذارید :