8 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ ۲۱:۴۷:۱۸
کد مطلب:  1685265
فرمانده سپاه حضرت ولی عصر (عج) در آیین افتتاحیه پویش ملی همکلاسی مهربان در اهواز:
پویش همکلاسی مهربان گامی مهم در راستای کمک به دانش آموزان مناطق کم برخوردار استان است

فرمانده سپاه حضرت ولی عصر (عج) گفت: توزیع بسته های لوازم التحریر در بین دانش آموزان مناطق کم برخوردار استان در قالب پویش همکلاسی مهربان گامی ارزنده در راستای کمک به دانش آموزان مناطق کم برخوردار است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، سردار حسن شاهوارپور امروز ۲۳  شهریور در برنامه پویش همکلاسی مهربان، اظهار کرد: یکی از کارهایی که این روزها بسیار مهم و حساس است، کمک به بازگشایی و فعالیت مجدد مدارس است و البته کمک به آموزش و پرورش در این خصوص می بایست به عنوان یک برنامه اولویت دار در دستور کار قرار گیرد.


وی ادامه داد: کارهایی که مجموعه آموزش و پرورش دنبال می کند بسیار گسترده است؛ این اقدامات شامل مواردی مثل ساخت و ساز، تجهیز، آماده سازی، ثبت نام است و این اقدامات که آموزش و پرورش دنبال می کند سنگین و گسترده هستند و به تنهایی  نمی توانند این ماموریت سنگین را انجام دهند.


سردار شاهوارپور افزود: در کنار تلاش ها و فعالیت هایی که باید برای بازگشایی مدارس انجام شود، ما باید به اشخاصی که تحصیل می کنند، کمک کنیم. ما در تراز بین المللی، از بعد اهمیت به علم، کشور پیشرفته ای هستیم و سابقه درخشان و طولانی کشورمان با وجود دانشمندان در جهان می درخشد. بر همین اساس برای اینکه بتوانیم به آنهایی که در این مسیر از تامین هزینه تحصیل ناتوان اند و بسیار علاقه مند به تحصیل هستند، در تامین امکانات اولیه مانند کیف، کفش، لوازم تحریر، پوشاک و دیگر امکانات کمک کنیم.


فرمانده سپاه حضرت ولی عصر (عج) خوزستان با اشاره به برگزاری سراسری پویش همکلاسی مهربان ادامه داد: امروز 10 هزار بسته و تا روزهای آینده 20 هزار بسته حمایتی بین دانش آموزان توزیع می شوند. ما از خیرین و کسانیکه توانایی دارند دعوت می کنیم که کمک و همراهی کنند. 


وی  با اشاره به بخشی از فعالیت بسیجیان، بیان کرد: امروز مراکز متعدد واکسیناسیون توسط بسیجیان، در سطح اهواز و دیگر شهرها راه اندازی شده که بعضا در دو تا سه شیفت داوطلبانه واکسناسیون را انجام میدهند تا این گرفتاری هرچه زودتر کمتر شود. 


سردار شاهوارپور در پایان ضمن تقدیر از تلاش های کمیته امداد، بسیج سازندگی، سازمان بسیج دانش آموزی، فرهنگیان و دیگر مجموعه ها، گفت: این کار را باید همیشه انجام دهیم این نوع کارها صدقه جاریه هستند که خداوند به اهل آن توفیق  میدهد. اصحاب رسانه نیز دیگران را تشویق کنند تا کمک کنند تا دانش آموزان از تحصیل بازنمانند. از تحصیل بازماندن یعنی گرفتاری، بیکاری و فرد در طول مسیر زندگی گرفتار می شود و نمی تواند زندگی خود را اداره کند.  اما اگر کمک کنیم که یک دانش آموز مستعد درس بخواند، می تواند فرد مفیدی باشد و خدماتی به کشور ارائه دهد.

به اشتراک بگذارید :