0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ ۲۲:۱۵:۰۰
کد مطلب:  1685771
مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش:
آموزش و پرورش هیچ مشکلی برای ارائه کارنامه به مادران ندارد

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش با اشاره به انتشار برخی مطالب در فضای مجازی در خصوص مراجعه صرف پدر برای دریافت کارنامه دانش‌آموز گفت: آموزش و پرورش هیچ مشکلی برای ارائه کارنامه به مادران ندارد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه، محمد‌حسین کفراشی با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه استانی زاگرس با اشاره به انتشار برخی اخبار در فضای مجازی مبنی بر این‌که کارنامه دانش‌آموز فقط به پدر ارائه می‌شود اظهار داشت: حضانت حق پدر و مادر است و همان‌طور که برای انجام ثبت‌نام و حتی حضور در انجمن اولیا و مربیان مادران حضور دارند برای ارائه کارنامه هم تفاوتی در این زمینه وجود ندارد.

وی افزود: در بسیاری موارد والدین از طریق پرتال همگام می‌توانند به کارنامه دسترسی داشته‌باشند و اصلا نیازی به مراجعه حضوری نیست.

کفراشی با اشاره به این‌که منعی در زمینه ارائه کارنامه به پدر یا مادر وجود ندارد عنوان کرد: طبق قانون در صورت جدایی والدین ممکن است این موضوع متفاوت باشد و مدارک به یکی از والدین ( پدر یا مادر) که حضانت فرزند را بر عهده دارد تحویل داده شود.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش در ادامه با اشاره به این‌که آموزش از اول مهرماه در فضای شاد آغاز می‌شود گفت: در مناطق روستایی و عشایری که جمعیت کمتر است تدریس به‌صورت حضوری خواهد بود.

 وی یادآور شد: با افزایش واکسیناسیون در آبان‌ماه و ایجاد امنیت بیشتر، با نظر ستاد ملی مقابله با کرونا به‌صورت تدریجی امکان آموزش در مدارس زیر 150 نفر به‌صورت حضوری وجود خواهد داشت.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان ساخت: در مدارسی که جمعیت زیاد است با نظر شورای مدرسه و تصمیم مدیر نسبت به آموزش حضوری یا مجازی تصمیم‌گیری خواهد شد.

وی با اشاره به این‌که 92 درصد فرهنگیان دز اول و بیش از 70 درصد هم دز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند گفت: اولویت تزریق واکسن با همکاران فرهنگی است و در صورت انجام واکسیناسیون برای دانش‌آموزان این کار از مقاطع بالا آغاز خواهد شد.

کفراشی با اشاره به این‌که 330 هزار دانش‌آموز در استان مشغول به تحصیل‌اند گفت: از این تعداد بیش از 300 هزار دانش‌آموز در فضای شاد احراز هویت شده‌اند.

وی تصریح کرد: در صورت روبه‌رو شدن با موج ششم کرونا آموزش مجازی ادامه خواهد یافت.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش با اشاره به این‌که آموزش و پرورش در تلاش است تا تجهیزات لازم هم‌چون گوشی را برای بهره‌مندی از فضای آموزش شاد در اختیار دانش‌آموزان قرار دهد افزود: وزارت آموزش و پرورش از اعضای شورای معاونین یک نفر را به عنوان معین انتخاب کرده است تا با حضور در استان‌ها پیگیر حل ورفع مشکلات باشند.

کفراشی در ادامه سلامت دانش‌آموزان را مهم دانست و گفت: اولویت اول آموزش و پرورش حفظ سلامت دانش‌آموزان است.

 

 

 

به اشتراک بگذارید :