17 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ ۱۱:۰۳:۳۷
کد مطلب:  1685957
مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان:
دستگاه تعلیم و تربیت در زمینه امر به معروف و نهی از منکر نقش الگویی دارد

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان گفت: دستگاه تعلیم و تربیت به عنوان دستگاه فرهنگ ساز، در زمینه امر به معروف و نهی از منکر نقش الگویی دارد.

    به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان، محمد پورداود در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اظهار کرد: در آیات قرآن کریم کلمه معروف قبل از منکر آمده است و این نشان می دهد که باید اهتمام بیشتری به معروف ها داشته باشیم؛ چرا که ساری و جاری شدن معروف ها باعث از بین رفتن منکرات خواهد شد.

  پورداود با بیان این که در آموزش و پرورش بحث فرهنگ سازی برای امر به معروف و نهی از منکر بسیار مهم است، افزود: دستگاه تعلیم و تربیت یک دستگاه فرهنگ ساز است و در این زمینه نقش الگویی دارد.

  وی با تأکید بر اهمیت زمان شناسی در امر به معروف و نهی از منکر، گفت: در این زمینه هم شرایط حال و هم آینده را باید در نظر بگیریم.

  مدیرکل آموزش و پرورش استان نماز را بزرگ ترین معروف خواند و تصریح کرد: اگر این فریضه به درستی اقامه شود، انسان را از لغزش دور می کند.

   پورداود با اشاره به این که آموزش و پرورش استان در سه سال گذشته  عنوان دستگاه برتر را در حوزه اقامه نماز کسب کرده است، خاطرنشان کرد: این موفقیت حاصل تلاش همکاران ما، کار تیمی و خرد جمعی بوده است.

  وی با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید، اظهار کرد: توسعه کارهای فرهنگی و زیرساختی، افزایش مهارت ها در دانش آموزان و استفاده حداکثری از ظرفیت های سخت افزاری و نرم افزاری از جمله برنامه های دستگاه تعلیم و تربیت استان در زمینه امر به معروف و نهی منکر است. 

به اشتراک بگذارید :