12 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ ۱۰:۲۵:۰۰
کد مطلب:  1686165
نماینده مقام عالی وزارت در پروژه مهر استان گلستان :
سلامت دانش آموزان، اولیا و معلمان در اولویت بازگشایی مدارس هست

نماینده مقام عالی وزارت در پروژه مهر استان گلستان، به همراه معاون آموزش متوسطه و سایر مسئولین استانی، تعدادی از مدارس استان را مورد بازدید و ارزیابی قرار داد و گفت: سلامت دانش آموزان، اولیا و معلمان در اولویت بازگشایی مدارس است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش گلستان، سید مصطفی آذرکیش نماینده مقام عالی وزارت در پروژه مهر استان گلستان« مدیر کل دفتر فنی حرفه ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش» روز چهارشنبه 24شهریور1400 در سفر یکروزه به گلستان سفر کرد و به همراه محمد پیری معاون آموزش متوسطه استان، تعدادی ازمدارس شهرستان های گنبد کاووس، آزادشهر، رامیان، علی آباد و گرگان را مورد بازدید قرار دادند.

نماینده مقام عالی وزارت اظهار داشت: نیت و پیگیری‌های ما بر نظارت بازدید میدانی از جهت بررسی شرایط و تمهید مقدمات واحدهای آموزشی در مهر ۱۴۰۰ هست.

وی ادامه داد: مانور بازگشایی مدارس در استان گلستان در روز بیستم شهریورماه برگزار شد که اینجانب هم به صورت وبیناری با مدیران مدارس آموزشی سراسر استان گفتگو داشتم.

 این مقام مسئول تصریح کرد: سیاست وزارت آموزش و پرورش در قالب الگوی بازگشایی مدارس به زودی ابلاغ خواهد شد و کلیات مربوط به بازگشایی مدارس و آموزش به صورت حضوری و نیمه حضوری که ترجیحا آموزش حضوری بر نیمه حضوری مورد پیگیری و تاکید بیشتری هم هست مورد بررسی است؛ این رویکرد در هیئت وزیران و همچنین در سیاست های وزارت آموزش و پرورش مستلزم تأمین زیرساخت‌های اولیه از جمله تمهید مقدمات در بحث رعایت پروتکل های بهداشتی و اقناع افکار عمومی به ویژه خانواده ها میسر خواهد شد که ما شاهد یک بازگشایی به صورت منعطف، آرام و سنجیده و با مشارکت نهادهای محلی و منطقه‌ای به ویژه خانواده‌ها  بتوانیم یک بازگشایی باکیفیت‌تر را شاهد باشیم.

آذرکیش در ادامه افزود: در هر حال سلامت دانش آموزان، اولیا و معلمان عزیز ما در اولویت بازگشایی مدارس هست و در کنار سلامت دانش آموزان و معلمان، آموزش با کیفیت حق دانش‌آموزان ماست و جمع این دو با هم حقوق دانش‌آموزان است که ما به این مهم خواهیم پرداخت.

وی خاطر نشان کرد: سال تحصیلی جدید سال بسیار خوبی هم از حیث بهتر بودن شرایط نسبت سال قبل و هم به لحاظ رعایت پروتکل های بهداشتی، واکسیناسیون عمومی و تجربه ۱۸ ماه گذشته و ما می توانیم در کنار هم چشم انداز بهتری را در آموزش با کیفیت و تدریج و گسترش بیشتر در آموزشهای حضوری داشته باشیم.

برای دیدن تصاویر بیشتر روی گالری کلیک نمایید

به اشتراک بگذارید :