16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ ۱۲:۵۳:۱۶
کد مطلب:  1686235
در مانور بازگشایی مدارس عنوان شد:
آمادگی برای آغاز سال تحصیلی جدید از سوم مهرماه

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل، گفت: ما آمادگی داریم تا از سوم مهرماه مدارس را به اشکال مختلف حضوری، غیرحضوری و یا ترکیبی از این دو آغاز کنیم تا آرام آرام مدارس برای حضور دانش آموزان در فرآیند تعلیم و تربیت مهیا شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل، احمد ناصری در بازدید از مدرسه شهید فاتحی ناحیه 1 به شعار تحصیلی 1401-1400 با عنوان" استمرار آموزش، ارتقا کیفیت و تضمین سلامت"اعلام کرد و افزود: به صورت مرتب و در قالب کارگروه‌ها و کمیته‌های متعدد بازدید از مدارس در نواحی مختلف و ارزیابی از تجهیزات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری انجام شده و در بیش از ۴۳۳آیتم سعی کردیم تا وضعیت آموزشگاه‌ها را در سال تحصیلی جدید مورد ارزیابی و سنجش قرار دهیم.

ناصری افزود: ۱۹هزار پرسنل آموزش و پرورش در قالب سه هزار و ۳۹۵آموزشگاه و ۱۲هزار کلاس درس آمادگی حضور و تحصیل در دوره‌های مختلف را دارند تا ۲۵۳هزار دانش‌آموز استان اردبیل بتوانند با خیال راحت سال تحصیلی جدید را آغاز کنند.

وی با بیان اینکه ایمن سازی مدارس از لحاظ بهداشتی و همچنین سلامتی دانش آموزان جزو اولویت های آموزش و پرورش استان می باشد، خاطر نشان ساخت: تاکنون 90 درصد معلمان دز اول و نزدیک به 40درصد دز دوم واکسن خود را دریافت کرده اند که طبق برنامه ریزی ها لازم تا قبل از شروع سالتحصیلی تمامی فرهنگیان واکسیناسیون خواهند شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل، تصریح کرد: پیش بینی می کنیم تا آبان ماه در مدارس پرجمعیت کلاس درس در شبکه شاد برگزار شود اما از آبان ماه با اتمام واکسیناسیون معلمان و عمده کادر مدارس به تدریج شاهد برگزاری حضوری کلاس ها باشیم.

گفتنی است مدیرکل آموزش و پرورش استان در جریان بازدید از مدرسه خلبان ذاکر ناحیه 2 نیز که ارتباط تصویری با مدیر کل انجمن اولیا و مربیان وزارت ( معین استان) برقرار شده بود، گزارشی از فعالیت های پروزه مهر استان را ارائه داد.

 

به اشتراک بگذارید :