19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ ۱۳:۳۸:۴۰
کد مطلب:  1686351
دیدار مدیر آموزش و پرورش نهبندان با مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان
دیدار مدیر آموزش و پرورش نهبندان با مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان

مدیر آموزش و پرورش نهبندان با مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان دیدار و در مورد مشکلات پیش روی آموزش و پرورش شهرستان رایزنی نمود.

در دیدار مدیر آموزش و پرورش نهبندان با مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان صورت گرفت:

 به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش نهبندان، فرامرز روشندل در دیدار با دکتر چاوشان به پیگیری مسائل و مشکلات مدارس و فضاهای آموزشی  شهرستان پرداخت.

 تکمیل پروژه‌های متوقف و نیمه تمام از موارد مورد بحث در این دیدار بود که مقرر گردید پروژه های در دست اجرای مدارس چاه شولک،محمدآباد دغال، خواجه دشتی و سید مراد که روند ساخت برخی از آنها مدتی است متوقف شده با تزریق اعتبار از محل اعتبارات محرومیت زدایی با اعتبار بیش از ۳۷ میلیارد ریال تکمیل گردد.

 تبدیل و تغییر تفاهم نامه ساخت مدرسه یک‌کلاسه تل عارف به دو کلاسه(با توجه به جمعیت دانش‌آموزی روستا) از دیگر موارد مطرح شده بود که با هماهنگی صورت گرفته با گروه خیریه صنایع غذایی میهن انجام گردید.

 شایان ذکر است هم‌زمان تفاهم‌نامه ساخت مدرسه دو کلاسه کجی سفلی نیز با این گروه منعقد شد.

 همچنین در این ملاقات در راستای اجرای مصوبات سفر دکتر رخشانی مهر ، معاون محترم عمرانی وزیر و رئیس  سازمان نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس کشور که به همت و دعوت نماینده محترم مردم شریف شهرستانهای نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی صورت گرفته بود، مبلغ ۵ میلیارد ریال  از محل اعتبارات بیست و هفت صدم ورزش به تعویض چمن زمین ورزشی مجموعه تختی اختصاص یافت که با تخصیص این اعتبار کار بازسازی و مرمت این زمین ورزشی آغاز خواهد شد.

 قابل ذکر است در این دیدار دو ساعته با هماهنگی انجام شده با جناب آقای مومنی از خیرین ارجمند متعهد ساخت  چند پروژه فضای آموزشی در شهرستان  که یکی از این طرح ها (مدرسه شش کلاسه شهدای طارق و شوسف)، مهر امسال به بهره برداری می رسد، برای ساخت دو آموزشگاه دو کلاسه و سه کلاسه در روستاهای شهرستان قول مساعد داد که در آینده بسیار نزدیک تفاهم‌نامه‌ی ساخت  آنها امضا خواهد شد.

 رفع مشکل سرویس های بهداشتی مدارس از جمله تکمیل پروژه نیمه تمام سرویس های بهداشتی مدرسه روستای گرم و بازسازی و مرمت سرویس‌های بهداشتی روستای  چاه میل از دیگر موضوعات مورد بحث بود که مدیرکل محترم نوسازی بر انجام آن در کوتاه ترین زمان  تاکید نمود.

 اختصاص سیستم های گرمایشی و سرمایشی و سایر تجهیزات آموزشی از قبیل میز و صندلی معلم و دانش آموز از دیگر موارد پیگیری شده در این جلسه بود.

 مدیر آموزش و پرورش شهرستان ضمن تشکر از عنایت مدیرکل محترم نوسازی از پیگیری های جدی دکتر نخعی نماینده محترم مردم شریف شهرستان های نهبندان و سربیشه نیز در موضوع تخصیص اعتبار در راستای  تامین تجهیزات مورد نیاز مدارس قدردانی نمود  و اظهار امیدواری کرد با توجه به نزدیک شدن به فصل سرما و مشکل تامین سوخت مدارس با تأمین اعتبار جدید، کار گازکشی مدارس شهرستان نیز با سرعت بیشتری پیگیری و انجام گیرد.

به اشتراک بگذارید :