15 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ ۱۵:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1686403
سخنگو و عضو کمیته اجرایی «اپلیکیشن شاد» در رادیو گفت‌وگو:
«شبکه شاد»؛ مهم ترین دستاورد آموزش و پرورش در عرصه آموزش های مجازی است

صادقی در رادیو گفت‌وگو عنوان کرد: «شبکه شاد» یکی از مهم ترین دستاوردهای آموزش و پرورش و «مولود خلف» کرونا است که با ورود خود به عرصه تعلیم و تربیت، تحول شگرفی در نظام آموزشی کشور ایجاد کرده است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، حسین صادقی؛ عضو کمیته اجرایی و سخنگوی شبکه آموزشی دانش آموز(شاد)، در گفت وگو تلفنی  با برنامه «گفت و گوی اجتماعی» در مورد اپلیکیشن شاد، گفت: شیوع ویروس کرونا در کنار تمام آسیب‌هایی که به نظام آموزشی ما وارد کرد، در بحث «ایجاد شبکه شاد» و «استفاده از فضای آموزشی مجازی» به کمک ما آمد و «فرصت و جریان جدید آموزشی» را در کشور رقم زد.

وی ادامه داد: «شبکه شاد» خیلی زود توانست با معلمان و دانش آموزان مأنوس شود؛ به طوری که در حال حاضر در هر ثانیه  شاهد تبادل پیام حدود 2 میلیون و 200 هزار کاربر در این شبکه هستیم.

صادقی تصریح کرد: اگرچه در ابتدای راه اندازی شبکه شاد، امکاناتی که معلمان و دانش آموزان در مبحث آموزش از آن انتظار داشتند، مهیا نبود، ولی با همان زیرساخت‌هایی که داشت، به استمرار جریان آموزشی مدارس ما کمک کرد و اجازه نداد که فرآیند یادگیری و آموزش ما تعطیل شود.

 

* ایجاد امکان تبادل صوتی در نسخه جدید شبکه شاد

عضو کمیته اجرایی اپلیکیشن شاد، با اشاره به ارتقای سرورها و قابلیت های این شبکه گفت: در نسخه جدید شبکه شاد که برای سال تحصیلی پیش رو طراحی شده است، علاوه بر ایجاد امکان «تبادل صوتی همزمان میان معلم و دانش آموز»،  قابلیت «آزمون سازی برای معلمان» و امکانات دیگری نظیر: «QR SCANNER» و... که از ظرفیت های مورد نیاز نسخه قبلی بود، نیز به آن افزوده شده است تا معلمان عزیز علاوه بر امکان برگزاری آزمون‌های آنلاین، بتوانند تعامل بیشتری با دانش آموزان برقرار کرده و اهداف آموزشی و پرورشی را از طریق این شبکه، محقق نمایند.

وی با اشاره به ارتقای ظرفیت سرورهای «شبکه شاد»، گفت: حدود 45 میلیارد فایل آموزشی مولتی مدیا مبادله شده در سال گذشته که فضای زیادی از سرورها را اشغال کرده بود، حذف شده است که این مهم در افزایش سرعت شبکه شاد، بی تأثیر نخواهد بود.

صادقی تأکید کرد: ‌در سال تحصیلی جدید، امر آموزش از سه درگاه: «حضوری»؛ «تلویزیونی» و «شبکه شاد» انجام می‌شود که این مهم نیز باعث کاهش بار ترافیک شبکه شاد شده و بر سرعت گردش اطلاعات در این شبکه خواهدافزود.

 

* شبکه شاد تمهیدی برای برقراری عدالت آموزشی

وی در ادامه با تأکید بر اینکه دغدغه اصلی نظام تعلیم و تربیت«برقراری عدالت آموزشی» است، گفت: در هدف عملیاتی شماره 5 سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به موضوع «بسط و توسعه عدالت آموزشی» تأکید شده و برنامه‌های ابلاغی آموزش و پرورش نیز بر همین اساس تنظیم شده است، از این روی رفتن به سمت آموزش‌های تلویزیونی و استفاده از آموزش های مجازی و شبکه شاد نیز برای تحقق همین هدف مهم در نظر گرفته شده و «شبکه شاد» در واقع «تمهیدی برای برقراری عدالت آموزشی و ایجاد فرصت های آموزشی متنوع» بوده است.

سخنگوی اپلیکیشن شاد، در رادیو گفت‌وگو با اشاره به مزیت‌های شبکه شاد گفت: ‌ در هیچ پیام رسانی این ظرفیت وجود نداشت که طی چند ماه بتواند 18 میلیون کاربر جذب نماید، ولی در اپلیکیشن شاد شاهد این استقبال بودیم و این ظرفیت، برای آموزش و پرورش بسیار حائز اهمیت است و به همین دلیل، بزودی در مرکز فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش، معاونتی تحت عنوان «معاونت شاد» ایجاد خواهدشد که این امر هویّت و بقای شبکه شاد را تضمین خواهد کرد.

به اشتراک بگذارید :