19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ ۱۴:۵۵:۴۸
کد مطلب:  1686525
جلسه آموزشی و توجیهی همکاران اعزامی به مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور در سال تحصیلی 1401-1400

جلسه آموزشی و توجیهی همکاران اعزامی به مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور در سال تحصیلی 1401-1400 از ساعت ۸:۳۰ لغایت 12ظهر در مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور با مشارکت بیش از یکصدنفر از معلّمان اعزامی به مدارس خارج از کشور و به صورت مجازی برگزار شد.

سرکار خانم دکتر تیموری سرپرست مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور، به تبیین نقش و جایگاه مدارس ج.ا.ایران در خارج از کشور و کارکردهای مهم و متنوع آن پرداختند و مأموران اعزامی را به منزله سفیران فرهنگی دانستند که حامل اندیشه و آموزه‌های فرهنگی کشور هستند و نقش مهمّی در انعکاس تصویری مطلوب از جمهوری اسلامی ایران در محیط‌های بین‌المللی و ایجاد قرابت فرهنگی بر عهده دارند. ایشان هم‌چنین در ادامه به فرایند و شاخص‌های سامان‌دهی معلّمان و پرهیز از هرگونه تبعیض در این زمینه اشاره کردند و توصیه‌هایی به همکاران ارائه نمودند.

در ادامه آقای عبدالملکی رئیس اداره حراست مرکز، مطالبی در خصوص توصیه‌های ضروری و حفاظتی در مأموریت و سفر به خارج از کشور در حوزه مدارک هویتی و آشنایی با مباحث امور کنسولی خارج از کشور و نیز توجّه به نکات امنیتی حول سه محور؛ تمهیدات  قبل از سفر، طول سفر و حین سکونت در کشور مقصد برای همکاران اعزامی ارائه نمودند.

در بخش دیگر، آقای هداوند رئیس گروه مطالعات تطبیقی، بین‌الملل و پژوهش توضیحاتی در خصوص تدوین و نگارش گزارش تخصصی پایان مأموریت ارائه کردند. پاسخ‌گویی به نیازهای سازمانی، رصد تحولات حوزه تعلیم و تربیت در کشورهای میزبان، ایجاد زمینه مناسب جهت استانداردسازی و ارتقای کیفیت خدمات آموزشی و تربیتی و افزایش توان رقابت‌پذیری نظام آموزشی کشور از اهداف مهم تدوین گزارش پایانی است. در این زمینه توضیحاتی در خصوص فرایند و مراحل تدوین گزارش و شیوه‌های آن نیز ارائه شد.

در ادامه جلسه خانم بحیرایی رئیس اداره نظارت؛ در خصوص امور مالی مدارس، امور اداری و احکام، هزینه‌های مختلف ماموریت از قبیل مسکن، بیمه، هزینه سفر و بلیت و حمل کالا و غیره توضیحاتی ارائه کردند. تغییر و تحول مدیران به صورت مستند مورد تاکید ایشان بود.

در بخش دیگر جلسه، آقای ترقی‌خواه رئیس اداره آموزش؛ در خصوص رعایت بخشنامه‌های آموزشی، ثبت‌نام دانش آموزان، امتحانات و نحوه برگزاری آن، و هم‌چنین ثبت‌نام مدارس آموزش از راه‌دور و سامانه‌های سیدا، پادا، سناد و دیگر مسائل آموزشی و ارتباط با کارشناسان مرکز اعلام آمادگی کردند.

مهمان ویژه جلسه جناب آقای غفارزاده؛ نماینده محترم وزارت امور خارجه نیز در ادامه برنامه در خصوص گذرنامه ها، ارتباط با کنسولی و نمایندگی و تأکید بر هماهنگی در محل سکونت و سفرهای همکاران مطالبی را ایراد فرمودند و به‌کار گیری نرم افزارهای آموزشی مورد استفاده در مدارس را برای معلمان توصیه کردند.

پرسش و پاسخ مجازی، بخش پایانی کارگاه آموزشی و توجیهی همکاران اعزامی به مدارس خارج از کشور در سال تحصیلی 1401-1400 بود.

به اشتراک بگذارید :