28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ ۲۰:۴۲:۰۱
کد مطلب:  1686717
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین:
کلاس‌های درس ۲۷۰ مدرسه استان قزوین به صورت حضوری برگزار می‌شود

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی و به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ حسنعلی اصغری روز چهارشنبه در نشست خبری به مناسبت بازگشایی مدارس، افزود: در سال تحصیلی جدید ۲۵۳ هزار و ۸۰۰ دانش آموز در هزار و ۸۰۰ مدرسه استان ثبت نام کرده اند و بیش از ۱۷ هزار معلم کار آموزش دانش آموزان قزوینی را برعهده دارند.

وی با اشاره به بازگشایی مدارس از سوم مهرماه، اظهار داشت:  ۲۷۰ مدرسه استان کمتر از ۱۵ نفر و ۵۸۰ مدرسه نیز کمتر از ۵۰ دانش آموز دارند و بنا بر تصمیم ستاد کرونای استان،  مدارسی که زیر ۷۰ نفر جمعیت داشته باشند، کلاس‌های درس آنها به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: با توجه به این مصوبه،  اعتبارات لازم برای ضدعفونی کردن مدارس و تجهیز آنان به اقلام بهداشتی در نظر گرفته شده است.

اصغری تاکید کرد: در مدارس پرجمعیت استان نیز، آموزش‌ها به صورت غیرحضوری و در بستر فضای مجازی برگزار می شود و تا واکسینه شدن بیش از ۷۰ درصد جمعیت و اعلام ستاد ملی کرونا به همین شکل ادامه خواهد یافت.

این مسوول با اشاره به اثر بخش بودن ۴۰ درصد آموزش های مجازی در سال تحصیلی گذشته، افزود: تمام تلاش ما برگزاری کلاس های حضوری و استفاده از تدریس اثر بخش بوده است چون افت تحصیلی چیزی نیست که بتوان آن را جبران کرد.

اصغری با اشاره به افزایش وزن دانش آموزان در دوران کرونا، اضافه کرد: ۹۰ درصد دانش آموزان پایه اول در طرح سنجش شرکت کرده اند و با تعطیلی مدارس به طور متوسط به وزن دانش آموزان استان هشت کیلوگرم اضافه شده و برخی از آنها به چاقی شدید دچار شده اند.


مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین تصریح کرد: بسته بودن مدارس، آثار منفی فراوانی برجای گذاشته است به طوری که در استان قزوین هشت درصد به میزان چاقی و اضافه وزن و همچنین افسردگی و آسیب‌های اجتماعی دانش آموزان افزوده شده است و بیش از ۶۰ درصد دانش آموزان کشور در دوران کرونا دچار افت تحصیلی شده اند.

اصغری با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی معلمان، اضافه کرد: فرهنگیان و معلمان استان برای توانمندتر شدن و بهبود نوع تدریس در فضای مجازی، تحت آموزش قرار گرفتند که برخی از مدارس و معلم‌ها از نرم افزارهای طراحی شده در این زمینه استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه از ابتدای شروع آموزش‌های مجازی ۲۲ هزار و ۶۵۰ دانش آموز فاقد ابزارهای نوین آموزش بودند، افزود: تا پایان سال تحصیلی این آمار به چهار هزار نفر کاهش یافت.

کلاس‌های درس ۲۷۰ مدرسه استان قزوین به صورت حضوری برگزار می‌شود

مدیرکل آموزش و پرودش استان قزوین با اشاره به واکسیناسیون فرهنگیان و عوامل اجرایی، افزود: با همکاری دانشگاه علوم پزشکی قزوین، در مرحله اول بیش از ۹۸ درصد از معلمان دز اول واکسن کرونا را دریافت کردند که استان قزوین در این زمینه رتبه نخست را به خود اختصاص داده است و پیش بینی می‌کنیم که تا پایان شهریور، همه معلمان، دز دوم واکسن کرونای خود را دریافت کنند.

به اشتراک بگذارید :