19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ ۱۳:۱۴:۰۸
کد مطلب:  1687669
انتخابات انجمن اولیا و مربیان در مدارس فارس آغاز شد

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: انتخابات انجمن اولیا و مربیان از 24 شهریور در سراسر کشور آغاز شده است و تا اواخر شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر فرهاد اسماعیلی در آیین استانی برگزاری انتخابات انجمن اولیا و مربیان مدارس فارس در دبیرستان دخترانه آل محمد ناحیه 2 شیراز همزمان با سراسر کشور برگزار شد گفت: در مدارس پرجمعیت مهرماه را با آموزش مجازی آغاز خواهیم کرد و گام به گام و تدریجی با نگاه به دستورالعمل های ستاد ملی کرونا به سمت آموزش نیمه حضوری و حضوری خواهیم رفت.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت:  انتخابات انجمن اولیا امسال زودتر از سالهای قبل برگزار شده است تا اعضای انجمن بتوانند در تصمیمات تعیین کننده و سرنوشت ساز آموزشی و تربیتی مدارس دخیل باشند.


اسماعیلی گفت: حضور نماینده انجمن اولیا در شورای مدرسه به عنوان یکی از ارکان تصمیم گیری اصلی در رابطه با فرآیند تعلیم و تربیت بسیار حایز اهمیت است.
وی توصیه کرد: نمایندگان انجمن اولیا باید از  تمامی اقشار جامعه باشند تا بتوانند دغدغه و مشکلات گروه های مختلف جامعه را بیان کنند.
رییس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش فارس نیز گفت: در سال جاری انتخابات انجمن اولیا در بیش از 7 هزار و ششصد مدرسه فارس برگزار می شود و بیش از 38 هزار نفر از اولیا به عنوان نمایندگان انجمن معرفی و فعالیت خواهند کرد.


عبدالحسین رحیمی گفت: در ایام کرونا نقش ویژه اولیا و معلمان و تعامل بین این دو بیشتر از قبل آشکار شد و در مدارسی که بین اولیا و معلمان تعامل بیشتری وجود داشته موفقیت بیشتری نیز  در پی داشته است.
وی با بیان اینکه در  هر آموزشگاهی که بیش از 10 نفر دانش آموز  داشته باشد انتخابات انجمن اولیا برگزار خواهد شد افزود: تدابیر لازم برای تهیه سرویس مدارس و پوشاک دانش اموزان نیز اندیشیده شده و در قالب بخشنامه به ادارات ارسال شده است.
رییس اداره آموزش و پرورش ناحیه 2 شیراز نیز گفت: به مشارکت اولیا در تصمیم گیری های مدارس بسیار معتقدیم و باید از این ظرفیت عظیم برای مطلوب کردن کیفیت آموزش بهره کافی ببریم.


بهروز پرنیان گفت: با تدابیر انجام شده درصدد هستیم با کمترین آسیب و بیشترین بهره وری سال تحصیلی را آغاز کنیم تا دانش اموزان و خانواده های آنان آرامش خاطر داشته باشند.

به اشتراک بگذارید :