19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ ۱۴:۳۲:۱۳
کد مطلب:  1687753
حضور کلاس اولی‌ها درمدرسه ضرورتی انکار ناپذیر

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی حضور دانش آموزان کلاس اولی در مدرسه را ضرورتی انکار ناپذیر و قدم اول در کسب مهارت های فردی، اجتماعی و علمی دانست.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، محمد علی واقعی، عصر امروز ، در جمع مدیران آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان، اظهار کرد: آموزش حضوری برای دانش‌آموزان کلاس اول یک ضرورت است

وی با بیان این مطلب که  اگر حساسیت آموزش حضوری و تعامل با همسالان و تجربه مدرسه در این دوره نادیده گرفته شود؛ جامعه، والدین و کودکان را دچار چالش‌های جدی می‌کند، عنوان کرد: نمی توان از دانش آموز کلاس اولی انتظار داشته باشیم به راحتی بخواند و بنویسید بنابراین ضروری است؛ در شرایط فعلی برای افزایش کیفیت آموزش والدین و یاهرکس که صلاحیت آموزش را دارد برای فهم بهتر دروس به بچه کمک کند.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی  عدالت آموزشی را در ایجاد بسترهای مساوی و مناسب برای یادگیری دانست و بیان کرد: کودکِ کلاس اولی، برای تجربه طعم شیرین باسواد شدن به غیر از وسایل و تجهیزات به حمایت والدین و معلم نیاز دارد.

این مقام مسئول در آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به فراهم کردن آینده ی درخشان این حمایت ها برای دانش آموزان کلاس اولی، افزود:  هر گونه اعمال فشار و یا خشونت در یادگیری آثار مخربی دارد و می تواند کودک را نسبت به درس خواندن دلزده کند.

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی، دیرآموزی، بیش فعالی، عدم تمرکز و یا اختلال در یادگیری را از جمله اختلال های رایج در فرایند یاد دهی و یادگیری دانست و خاطر نشان کرد: باید در جلسات اولیا و مربیان به اولیای دانش آموزان کلاس اولی توصیه شود که  موضوع را با کادر مدرسه در میان گذاشته و عکس آن نیز اگر کودک هوش، نبوغ و استعدادی در زمینه خاصی دارد آن را ناگفته نگذارند.

به گفته واقعی، آموزش مجازی نمی تواند جایگزین آموزش حضوری باشد، چه بسا در بسیاری از موارد  مشکلات پایه دوم از کلاس اولی ها بیشتر باشد چرا که این دانش آموزان سال قبل ودوره پیش دبستانی را نیز به صورت مجازی گذرانده اند.

به اشتراک بگذارید :