17 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ ۱۱:۳۰:۰۰
کد مطلب:  1687853
با حضور سرپرست وزارت آموزش و پرورش انجام شد؛
رونمایی از کتاب زندگی‌نامه سه نفر از خیّرین مدرسه‌ساز استان البرز

آیین رونمایی از کتاب‌های زندگی‌نامه و کارنامه خیّرین مدرسه‌ساز استان البرز «حسن صراف‌زاده»؛ «عباس حمزه‌ای» و «غلامرضا ولی‌زاده» با حضور سرپرست وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.

به گزارش مرکز اطلاع‌‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علیرضا کاظمی در سفر یک روزه خود به استان البرز، از کتاب زندگی و کارنامه خیرین مدرسه‌ساز «حسن صراف‌زاده»، «عباس حمزه‌ای» و «غلامرضا ولی‌زاده» رونمایی کرد.

«حسن صراف‌زاده» از کارآفرینان نمونه کشور و خیّرین مدرسه‌ساز استان البرز است که تاکنون چندین فضای آموزشی در اقصی نقاط کشور با مشارکت وی ساخته شده ‌است و کتاب «صنعت در مسیر خدمت» به شرح زندگی این خیّر نیک‌اندیش می‌پردازد.

زنده‌یاد «غلامرضا ولی‌زاده» نیز از پزشکان و خیّرین نیک‌اندیش بود که دست‌رنج 60 سال کشیک خود در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی را صرف مدرسه‌سازی کرد و در ساخت مجتمع آموزشی «رازی» مشارکت داشت. زندگی‌نامه وی تحت عنوان «برای آموختن، عمری تلاش» منتشر شده است.

کتاب «در ستایش زندگی» نیز که در این مراسم رونمایی شد مروری بر زندگی و کارنامه خیّر مدرسه‌ساز استان البرز «عباس حمزه‌ای» است که با مشارکت وی چند فضای آموزشی در این استان به بهره‌برداری رسیده است.

شایان ذکر است سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در اقدامی ماندگار و در راستای تکریم خیّرین گرانقدر مدرسه‌ساز و به منظور معرفی اقدامات و زندگی ارزشمند این عزیزان، چاپ و انتشار کتاب زندگی‌نامه خیّرین مدرسه‌ساز را در دستور کار قرار داده است.

به اشتراک بگذارید :