0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ ۱۹:۰۶:۲۴
کد مطلب:  1687889
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه:
نظر انجمن اولیا و مربیان در نحوه بازگشایی مدارس تاثیرگذار است

مدیرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به وظایف مشارکتی انجمن اولیا و مربیان در نحوه اداره مدارس گفت: یکی از موضوع‌هایی که امسال نظر انجمن اولیا و مربیان در مورد آن بسیار با اهمیت است، نحوه بازگشایی حضوری، غیرحضوری و تلفیقی مدارس است.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه، «مجید یزدان‌پناه» روز پنجشنبه در مراسم برگزاری انتخابات انجمن اولیا و مربیان مدارس استان به صورت نمادین در مدرسه متوسطه اول حدیدی شهر کرمانشاه افزود: طبق مصوبه وزارت آموزش و پرورش امسال شورای انجمن اولیا و مربیان از ۲۵ شهریورماه تا آخر مهرماه برگزار می‌شود.

وی گفت: شورای انجمن اولیا و مربیان یعنی والدین دانش‌آموزان در یک مدرسه جمع می‌شوند و از بین خودشان پنج نفر را به عنوان نماینده مانند نماینده‌های مجلس شورای اسلامی انتخاب می‌کنند تا با کمک مربیان در کارهای مدرسه مانند کلاس بندی‌ها، نوع و شیوه تدریس، حضور معلمان، هزینه کردهای مالی و اتفاقاتی که در مدرسه می‌افتد، مشارکت داشته باشند.

یزدان‌پناه هم‌چنین یکی از مسائل و پدیده‌های جدیدی که نظر شورای انجمن اولیا و مربیان مدارس می‌تواند در آن بسیار تاثیر‌گذار باشد، مشارکت آن‌ها در نحوه حضور دانش‌آموزان در مدارس است، زیرا الان برخی از خانواده‌ها از بازگشایی حضوری مدارس استقبال می‌کنند و عده‌ای دیگر نه، اینجا انجمن  اولیا و مربیان با خانواده‌های بچه‌های مدرسه خودشان تماس می‌گیرند و نظر آنها را جویا می‌شوند و بعد این پنج نفر تصمیم می‌گیرند و اعلام می‌کنند که با کدام شیوه مدرسه دانش‌آموزانشان موافق هستند، حضوری، نیمه حضوری یا ترکیبی، مدرسه‌شان را بازگشایی کنند.

وی همچنین افزود: حتی انجمن اولیا و مربیان  بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی نظارت می‌کنند، اگر هم ببینند شیوه‌نامه‌های بهداشتی رعایت نمی‌شود می‌توانند مدرسه را غیر حضوری کنند، زیرا بازگشایی حضوری اجباری نیست.

یزدان‌پناه در ادامه ابراز امیدواری کرد با حضور انجمن اولیا و مربیان شرایط بهتری برای تدریس دانش‌آموزان فراهم شود و اظهار کرد: یادمان باشد اولویت اول آموزش و پرورش سلامت دانش‌آموزان است بعد آموزش.

مدیرکل آموزش و پرورش استان در ادامه با تکرار این مطلب که بازگشایی حضوری مدارس بستگی به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا دارد، عنوان کرد: آموزش و پرورش استان برای هر سه حالت ممکن، حضوری، غیرحضوری و تلفیقی کاملا آماده است که سال تحصیلی را شروع کند.

یزدان‌پناه تصریح کرد: مدرسه حضوری باشد یا غیرحضوری، شبکه شاد برای تحصیل دانش‌آموزان در سال ۱۴۰۰ فعال است و در هرشرایطی به کار خود ادامه می دهد.

وی در ادامه نسبت به بازگشایی مدارس روستایی و عشایری استان نیز گفت: معمولا تعداد دانش‌آموزان کلاس‌های روستایی کمتر از چند نفر است و منطقی است برای تدریس بهتر معلمان سرکلاس حاضر شوند.

 

 

به اشتراک بگذارید :