18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ ۱۴:۰۱:۴۴
کد مطلب:  1688037
مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان در مراسم قبل از خطبه های نماز جمعه امروز رشت:
سلامت دانش آموزان و فرهنگیان اولویت اصلی آموزش و پرورش در آغاز سال تحصیلی جدید است

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: آموزش حضوری فقط با رعایت دقیق ضوابط بهداشتی، همکاری اولیای عزیز و با رویکرد حفظ سلامت کامل دانش آموزان، معلمان و خانواده و بر اساس مصوبات ستاد ملی کرونا آغاز خواهد شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، محمد رحمتی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شهر رشت به مناسبت آغاز سال تحصیلی با اشاره به برخی فعالیت های آموزش و پرورش در آمادگی هر چه بیشتر برای استقبال از سال تحصیلی جدید اظهار داشت: برای زمینه سازی هر چه بهتر شروع سال تحصیلی، واکسیناسیون فرهنگیان در دستور کار قرار گرفت که بیش از 80 درصد فرهنگیان گیلانی دز اول را دریافت و تا امروز هم 50 درصد معلمان استان دز دوم را  تزریق کرده اند. وی با اشاره به تمهیدات اندیشیده شده در شیوه های آموزش مجازی در سال گذشته خاطرنشان کرد: معلمان با تلاش ها و مجاهدت های فراوان اجازه ندادند که فرآیند آموزش تعطیل شود و در این راه حتی برخی از معلمان بر روی تخت های بیمارستان، مشق ایثار کردند. مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با تأکید بر آمادگی استان در استفاده از شیوه های گوناگون آموزشی  اظهار داشت: سال تحصیلی 1401 _ 1400 ، به صورت مجازی در مدارس پر جمعیت آغاز خواهد شد و در مدارس روستایی _ عشایری و کم جمعیت با رعایت دقیق ضوابط بهداشتی، آموزش به صورت حضوری خواهد بود.

رحمتی با تأکید مجدد بر اولویت حفظ سلامت دانش آموزان در مدارس، خاطرنشان کرد: با تأکیدات رئیس جمهور، پس از واکسیناسیون فرهنگیان در مراحل بعدی همه مرتبطین نظام آموزشی از جمله خانواده ها و رانندگان سرویس مدارس واکسینه می شوند. وی با اذعان به اولویت آموزش حضوری بر سایر روش ها اظهار داشت: برای نیل به این هدف حضور سرزده در مدارس از سوی مدیران کشوری و استانی آموزش و پرورش در دستور کار قرار گرفته است. مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان در ادامه با اشاره به شیوه های آموزش دانش آموزان در سال تحصیلی جدید گفت: امسال هم فرآیند نظام آموزشی به صورت حضوری ، استفاده از پیام رسان آموزشی شاد و مدرسه تلویزیونی ایران دنبال خواهد شد.

رحمتی با تقدیر از مسئولان استانی به ویژه استاندار و نماینده ولی فقیه در گیلان بر مساعدت همه دستگاه ها و رسانه ها در جهت اقناع خانواده ها در آغاز سال تحصیلی به صورت حضوری تأکید کرد.  

به اشتراک بگذارید :