10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ ۱۲:۱۵:۰۶
کد مطلب:  1689029
برگزاری دوره های آموزشی مهدویت برای دانش آموزان در اردبیل

مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل به همراه کارشناسان پیگیری، نظارت و ارزیابی و همچنین فرهنگی و آموزشی با حجت الاسلام نجفی نژاد مدیر بنیاد مهدویت استان دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها ،نشست بررسی و برنامه ریزی اجرای بخشنامه اخیر قائم مقام ستاد مرکز با عنوان سیاست ها، رویکرد ها و انتظارات بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) در برنامه های  سال ۱۴۰۰ دستگاه های اجرائی برگزار  گردید

 در این نشست ، عبدی مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل  برنامه هایی با عنوان نماز و مهدویت از قبیل نشست ها و دوره ها برای کارکنان، فرزندان و خانواده آنان پیش بینی شده است و دستگاه ها موظف هستند در طول سال آن را اجرا کنند.

وی در ادامه افزود: برنامه هایی که در ادارات در طول سال برگزار می شوند؛ توسط کارشناس نظارت و ارزیابی ستاد استان پیگیری و نظارت می شود و در پایان سال از عملکرد این دستگاه ها توسط هیأت داوری ارزیابی به عمل می آید.

عبدی در این دیدار سیاست ها، رویکرد ها و انتظارات بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) در دستگاه های اجرائی براساس بخشنامه فوق الذکر را تشریح کرد و گفت: بنیاد مهدویت استان باید با هماهنگی ستاد اقامه نماز استان مربی، منابع و محتوای دوره ها و نشست های تخصصی نماز و مهدویت را تهیه تا در اختیار دستگاه های اجرائی قرارگیرد و دستگاه ها بتوانند این برنامه ها را در طول سال  برگزار کنند.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین نجفی نژاد مدیر بنیاد فرهنگی مهدویت گزارشی از فعالیت های بنیاد مهدویت استان اردبیل را ارائه داد و گفت: در تمام شهرستان ها  رابط مهدویت داریم و در دانشگاه ها دوره آموزشی با عنوان مهدویت برگزار کرده ایم و در آموزش و پرورش و نواحی استان نیز دوره های آموزشی مهدویت برای دانش آموزان در مدارس برگزار کرده ایم و برای خانواده های کارکنان ادارات نیز آمادگی داریم برنامه هایی در زمینه نماز و مهدویت برگزار می کنیم.

نجفی نژاد در ادامه افزود: سه شنبه های مهدوی در بعضی از ادارات مثل بنیاد مسکن در بین الصلاتین برگزار می کردیم و با هماهنگی ستاد اقامه نماز و بنیاد مهدویت استان در آینده در ادارات دیگر نیز می توانیم برگزار کنیم.

وی همچنین گفت: در مهدیه اردبیل طرح تربیتی نوجوانان با موضوع مهدویت داریم چند مورد کلاس  معارف ،اخلاق، مهدویت و نماز که در ابتدا ۱۲ نفر عضو بودند؛ الان ۱۰۰نفر شده است  که ۸۰ نفر آنان را پسر و ۲۰ نفر را دختر تشکیل می دهند.

نجفی نژاد در پایان گفت: ۶۶ نفر مربی ترویج مهدویت از میان طلاب حوزه علمیه خواهران در استان در این زمینه دوره دیده اند و دوره ای با عنوان رشد برای اساتید حوزه علمیه و اساتید دانشگاه های استان در سه روز در اوایل تابستان برگزار کردیم و این بنیاد این آمادگی را دارد تا با همکاری ستاد اقامه نماز استان برنامه های متنوعی از قبیل تهیه و تولید سرود نماز و کلیپ تهیه و در اختیار ادارات و ستاد اقامه نماز قرار دهد.

به اشتراک بگذارید :