9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ ۱۳:۱۲:۳۱
کد مطلب:  1689165
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین:
تربیت تمام ساحتی مقدمه رسیدن به حیات طیبه است

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی؛ مدیرکل آموزش و پرورش استان در روز مانور بازگشایی مدارس در جمع دانش آموزان دبیرستان دخترانه فرزانگان گفت: به سبب شیوع ویروس کووید ۱۹ در طول ۱۹ ماه گذشته زحمت مضاعف برای همه ارکان آموزش و پرورش ایجاد شد و یادگیری با خطر جدی روبه رو گردید، اما با هم افزایی،علاقه مندی،تلاش و همت دوچندان معلمان با این تهدید مقابله ی سنجیده شد.

وی اظهار کرد:باید ازتجربیات سال گذشته استفاده نماییم و با برنامه ریزی ،استفاده از دانش و با تلاش معلمان اشکالات پیش آمده آموزشی و تربیتی را جبران نماییم ،سال تحصیلی جدید باید با رفع کاستی‌ها و برداشتن موانع از سر راه آموزش همراه باشد.

 

ایشان بُروز قابلیت ها و ظرفیت های علمی و حرفه ای معلمان را با برنامه ریزی دقیق ضروری دانستند و گفت :معلمان از روز اول شروع آموزش باید با تعیین چشم انداز روشن و شفاف نقشه راه و اهداف مشخصی از فعالیت های مدرسه را ترسیم نمایند.

اصغری خطاب به دانش آموزان اضافه کرد که بدست آوردن موفقیت فرایندی اتفاقی نیست و در ادامه افزود: قدر تمام لحظات زندگی خود را بدانید، چنانکه در محیط تعلیم و تربیت رقابت در عین رفاقت داشته باشید.

 

وی تصریح کرد :دانش آموز موفق دانش آموزی است که دانش و علم خود را به دیگران منتقل کند و تجربیات ارزشمند خود را در اختیار دیگر همکلاسی ها قرار می دهد.

مدیرکل آموزش و پرورش با اشاره به اهمیت تعلیم و تربیت تمام ساحتی اظهار کرد: تحقق اهداف سند تحول بنیادین و دست‌یابی دانش‌آموزان به مراتبی از حیات طیبه مهم ترین ماموریت آموزش و پرورش است.

حسنعلی اصغری ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر و با اشاره به مجاهدت‌های جانبازان و آزادگان گفت:هفته دفاع مقدس یادآور حماسه شکوهمند دوران پر افتخار هشت ساله رزمندگان و باعث غرور ملت ایران است ،که تا همیشه در یاد تاریخ جاری خواهد ماند.

به اشتراک بگذارید :