18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ ۱۱:۴۸:۳۴
کد مطلب:  1690569
مدیرکل آموزش‌و‌پرورش استان در جمع اصحاب رسانه خبر داد؛
بیش از 80 درصد فرهنگیان چهارمحال‌و‌بختیاری واکسینه شده‌اند/ واکسیناسیون دانش‌آموزان به زودی آغاز خواهد شد

دانش‌آموزان بر اساس فضای فیزیکی مدارس و کلاس درس در مدارس حضور پیدا خواهند کرد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی آموزش‌و‌پرورش استان چهارمحال‌و‌بختیاری، مدیرکل آموزش‌و‌پرورش استان در جمع خبرنگاران استان با بیان اینکه تاکنون ۸۲ درصد فرهنگیان تاکنون واکسینه شده‌اند، خاطرنشان کرد: تعدادی از معلمان نیز به‌واسطه حضور در انتخابات، دارا بودن بیماری خاص، شرایط سنی و حضور در مدارس خاص پیش از آغاز واکسیناسیون فرهنگیان واکیسنه شدند، مدیران مدارس در حال پیگری وضعیت معلمانی که واکسینه نشده‌اند، هستند، شرط حضور معلم در کلاس درس تزریق واکسن است.

قائدامینی در خصوص واکسیناسیون دانش‌آموزان، توضیح داد: طبق آخرین موارد اعلامی واکسیناسیون دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال به‌زودی آغاز خواهد شد، برای دانش‌آموزان ۶ تا ۱۲سال تاکنون واکسن موثری مشخص نشده است، طبق دستورالعمل در صورت تهیه واکسن برای این گروه سنی واکسیناسیون آن‌ها نیز انجام خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال‌وبختیاری با تاکید بر اینکه قبل اتمام واکسیناسیون دانش‌آموزان برای بازگشایی مدارس دستورالعمل بازگشایی۰-۶ اجرایی می‌شود، عنوان کرد: دانش‌آموزان بر اساس فضای فیزیکی مدارس و کلاس درس در مدارس حضور پیدا خواهند کرد، باید در هر کلاس درس به ازای دو متر و ۲۵ سانتی‌متر یک دانش‌آموز حضور داشته باشد، برای جلوگیری از تجمع زنگ‌های تفریح با فاصله زده می‌شود و ساعت کلاس‌ها نیز متفاوت است

وی در خصوص فرم پوشش دانش‌آموزان و سرویس دانش‌آموزان، یادآور شد: امسال ثبت‌نام دانش‌آموزان در پایه‌های ورودی بر اساس کدپستی انجام شد و به همین علت تقاضا به سرویس کمتر از سال‌های گذشته است، هیچ الزامی برای تهیه فرم برای والدین در سال تحصیلی وجود ندارد  و دانش‌آموز می‌تواند از فرم سال گذشته خود استفاده کند، به والدین توصیه می‌شود در حال حاضر فرزندشان را خود به مدرسه بیاورند.

وی بیان کرد: اگر بخواهیم دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸سال را واکسینه کنیم، حدود ۹۰ هزار دوز واکسن و برای  واکسینه شدن دانش‌آموزان ۶ تا ۱۸ سال به ۲۰۰ هزار دوز واکسن نیازمندیم، فضا برای ایجاد مراکز تجمعیی واکسیناسیون این قشر وجود دارد، اما دانشگاه علوم پزشکی باید تجهیزات و نیروی مورد نیاز را تامین کند.

قائدامینی اضافه کرد: در پایه اول تا سوم حداکثر زمان کلاس ۴۵ دقیقه و برای مابقی پایه‌های تحصیلی حداکثر زمان حضور در کلاس درس ۶۰ دقیقه است.

فرحناز قائدامینی با اشاره به اینکه حدود ۲۰۰ مدرسه از دسترسی به اینترنت در استان محروم هستند، گفت: از سال گذشته ۱۲ میلیارد و ۶۸۰ میلیون تومان وسایل کمک آموزشی مانند تلویزیون، تبلت، تلفن همراه، درسنامه و لب تاب برای دانش‌آموزان مناطق محروم استان تهیه شده است، حدود ۷۵ درصد دانش‌آموزان استان به‌صورت ۱۰۰ درصد به شبکه شاد متصل هستند.

وی در خصوص ثبت‌نام دانش‌آموزان در پایه‌های ورودی، توضیح داد: کل حجم مورد انتظار در پایه‌های اول و هفتم ثبت‌نام شده‌اند، امیدواریم در پایه دهم نیز ثبت‌نام به سرعت تکمیل شود، امسال هیچ پیش‌شرطی برای ثبت‌نام دانش‌اموزان بازمانده از تحصیل وجود ندارد، تعداد دانش‌آموزانی که ترک تحصیل کرده‌اند کمتر از یک درصد است.

قائدامینی در پایان گفت: زنگ شکوفه‌ها ۳۱ شهریورماه در مرکز استان و زنگ بازگشایی مدارس و هفته دفاع‌مقدس نیز سوم مهرماه در یکی از مناطق محروم استان با حضور مسئولان زده می‌شود.

به اشتراک بگذارید :