22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ ۱۲:۲۸:۰۸
کد مطلب:  1690689
مدیر کل آموزش و پرورش استان:
روند گسترش آموزش های حضوری، اقتضایی و تدریجی است

مدیر کل آموزش و پرورش استان گفت: بر اساس ابلاغ وزارت آموزش و پرورش، روند گسترش آموزش های حضوری، اقتضایی و تدریجی خواهد بود.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان، صبح امروز،مدیر کل آموزش و پرورش استان با حضور در برنامه ی رادیویی فردای بدون کرونا بصورت زنده به سوالات مردم استان در خصوص بازگشایی مدارس پاسخ داد.

«مهین منافی» مدیرکل آموزش و پرورش استان در این برنامه اظهار داشت: آموزش و پرورش استان برای آغازسالتحصیلی آمادگی کامل دارد و در این راستا نیازمند همکاری اولیا دانش آموزان هستیم.

وی از پوشش 96درصدی مرحله اول واکسیناسیون همکاران فرهنگی در سطح استان خبر داد و افزود: استان آذربایجان غربی در واکسیناسیون فرهنگیان رتبه نخست کشور می باشد و مرحله دوم واکسیناسیون با پوشش 55 درصدی ادامه دارد.

این مقام مسئول از ابلاغ دستورالعمل وزارتی برای بازگشایی تدریجی مدارس خبر داد و بیان کرد: حفظ سلامت دانش آموزان، معلمان و خانواده‌ها اولویت اصلی در فرآیند بازگشایی حضوری مدارس می‌باشد.

منافی ادامه داد: بازگشایی  تدریجی مدارس با ارزیابی های بهداشتی و حداکثر آمادگی با اولویت مدارس (روستایی و عشایری، کارگاهی و مهارتی) انجام می شود.

وی ادامه داد: مدیران مدارس مکلف شده اند با توجه به تعداد دانش آموزان و در صورت وجود شرایط بهداشتی و رعایت پروتکلها، امکان آموزش حضوری را فراهم کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان خاطر نشان کرد: سال گذشته مجاهدت و تلاشهای خودجوش معلمان و مدیران مدارس کاستی های حوزه آموزش در ایام کرونا را پوشش داد.

به اشتراک بگذارید :