10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ ۱۴:۱۶:۴۹
کد مطلب:  1691067
منوچهر دهشیری خبر داد: ۵۳۰ دانش‌آموز تحت پوشش مؤسسه دارالاکرام قم هستند

مدیر مؤسسه خیریه دارالاکرام شعبه قم در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید، خبرهای خوشی را برای خانواده‌های تحت پوشش اعلام کرد و گفت: بیش از ۵۳۰ دانش‌آموز تحت پوشش این مؤسسه هستند و آمادگی داریم تمام دانش‎آموزان بازمانده از تحصیل یا در خطر ترک تحصیل استان قم را با کمک خیرین تحت پوشش درآوریم و بورسیه کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، منوچهر دهشیری، مدیر مؤسسه خیریه دارالاکرام شعبه قم، ۲۷ شهریورماه در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: مؤسسه خیریه دارالاکرام حضرت ابوالفضل(ع) در سال ۱۳۸۰ با شماره ثبت ۱۳۵۴۳ با شعار «تحصیل حق همه کودکان است» تأسیس شد. این مؤسسه با ۲۳ شعبه در ۵۰ شهر در سطح کشور با بیش از شش هزار دانش‌آموز، فعال است.

وی افزود: با توجه به سابقه هشت ساله شعبه قم، بیش از ۵۳۰ دانش‌آموز تحت پوشش مؤسسه دارالاکرام قم هستند و ۷۴ دانش‌آموز هم ضمن توانمندی فارغ‌التحصیل و از مؤسسه جدا شده‌اند؛ لذا ما آمادگی داریم تمام دانش‎آموزان بازمانده از تحصیل یا در خطر ترک تحصیل استان قم را با کمک خیرین تحت پوشش درآوریم و بورسیه کنیم.

دهشیری گفت: طبق سنوات گذشته با توجه به تورم موجود در جامعه و فشار بر قشر ضعیف و خانواده‌های تحت پوشش مؤسسه دارالاکرام، از اول مهرماه به میزان ۲۰ درصد بورسیه ماهانه  شش هزار دانش‌آموز فاقد سرپرست مؤثر در ۲۳ شعبه افزایش داده می‌شود و این مبلغ بر مبنای ارزشیابی تحصیلی و پیشرفت در تمام زمینه‌های آموزشی، فرهنگی، ورزشی اضافه می‌‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به نشانی https://darolekram.com/?p=۱۵۰۵۰ مراجعه کنند.

انعقاد قرارداد یک ساله اهدای بورسیه به دانش‌آموزان

این مدیر جهادی استان قم ادامه داد: مؤسسه دارالاکرام در جهت حفظ کرامت دانش‌آموزان و خانواده‌ها بعد از شناسایی و تصویب‌خواهی، قرار داد بورسیه را برای ادامه فعالیت و همکاری با آن‌ها امضا می‌کند.

وی افزود: هر دانش آموز که عضو مؤسسه خیریه دارالاکرام می‌شود طی مرام‌نامه اخلاقی مؤسسه با آنها قرار داد منعقد می‌شود تا ضمن بهره‌مندی از خدمات پنج‌گانه مؤسسه از جمله مددکاری، آموزشی، فرهنگی، بهداشت و درمان و همچنین بورسیه به‌صورت مستمر، به دارالاکرام متعهد می‌شود تا در جهت پیشرفت و ادامه تحصیل همکاری لازم را با مؤسسه داشته باشد.

مدیر شعبه قم مؤسسه خیریه دارالاکرام بیان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا طی دو سال اخیر، مؤسسه دارالاکرام، طبق وظیفه و رسالتی که برعهده دارد با شعار «خرد، مهربانی و کرامت» مثل همیشه پیگیر وضعیت دانش‎آموزان و خانواده‌هایشان بوده و کمک‌های معیشتی و درمانی خود را از آنها دریغ نکرده است.

وی ادامه داد: طی دو ماه اخیر به علت درگیری بیش از حد خانواده‌ها و گزارش‌های متعدد مددکاران که بیانگر ابتلای دانش‌آموزان و خانواده‌های آنها به کرونا بود، مؤسسه دارالاکرام شعبه قم مشکلات خانواده‌ها را با اعضای شورای راهبردی و خیرین در میان گذاشته و در نتیجه، تعداد ۱۲ کپسول اکسیژن و دستگاه اکسیژن ساز تهیه شد که در اختیار خانواده‌های نیازمند به صورت امانت گذاشته می‌شود. در همین راستا ۱۲۳ بسته معیشتی اهدا و بخشی از هزینه‌های درمانی ۹۶ نفر از خانواده دانش‌آموزان پرداخت شده است.

برگزاری کارگاه توانمندسازی مادران دانش آموزان

دهشیری در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود با اشاره به ارتقای سطح آگاهی‌ خانواده‌های تحت پوشش، گفت: با توجه به اهمیت موضوع توانمندسازی خانواده‌ها و ارتقای سطح آگاهی‌ آنان، کارگاه توان‌افزایی و ارتقای تاب‌آوری اجتماعی زنان با همکاری تشکل‌های غیردولتی استان انجام شد و مؤسسه دارالاکرام یکی از تشکل‌هایی بود که این کارگاه را برگزار کرد.

وی اضافه کرد: لذا با توجه به برپایی این کارگاه‌های مهارتی در استان قم، دارالاکرام شعبه قم مفتخر است که استاد این کارگاه یکی از مادران باسواد مؤسسه دارالاکرام بوده که به عنوان مربی و استادکار جهت آموزش معرفی شده است. در شعبه قم کارگاه با حضور ۱۹ نفر از مادران به مدت ۱۵ روز برگزار شد که برای مادران شرکت‌کننده بسیار سودمند بود.

مدیر شعبه قم مؤسسه خیریه دارالاکرام در پایان خالصانه‌ترین سلام و سپاس این مجموعه را تقدیم خیرینی کرد که خداوند توفیق نصیب‌شان کرده که یاری‌رسان مؤسسه‌ای هستند که به بحث آموزش و فرهنگ جامعه پرداخته است.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت ارتباط با مؤسسه خیریه دارالاکرام حضرت ابوالفضل(ع) و معرفی دانش‌آموز، مددکار، بانی، حامی و همیار در تمام زمینه‌ها با شماره ۹۱۲۵۵۱۲۹۶۸ و شمارهای ۳۷۸۴۱۷۵۹ و ۳۷۸۱۷۶۹ و نرم‌افزار (به مهربانی) ارتباط برقرار کنند.

انتهای پیام/

به اشتراک بگذارید :