16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ ۱۴:۳۲:۱۰
کد مطلب:  1691119
در برنامه " تزه گون" سیمای مرکز اردبیل عنوان شد:
بازگشایی تدریجی حضوری مدارس از سوم مهرماه

معاون آموزش متوسطه اداره کل گفت: مدارس از سوم مهرماه به اشکال مختلف حضوری، غیرحضوری و یا ترکیبی از این دو آغاز خواهند شد، تا آرام آرام تمام دانش آموزان در چرخه تعلیم و تربیت قرار گیرند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل، یوسف قاسمی در این برنامه تلویزیونی، با بیان اینکه آموزش غیر حضوری تبعاتی همچون افت تحصیلی را به همراه دارد، خاطر نشان ساخت: 1300 آموزشگاه که کمتر از 50 نفر دانش آموز دارند، فعالیت خود را از سوم مهر ماه شروع خواهند کرد.

قاسمی با بیان اینکه آمادگی مدارس باید تو.سط کمیته سلامت مدرسه تایید شود، تصریح کرد: زمان بازگشایی مدارسی که کمتر از 300 نفر دانش آموز دارند ، اول آبانماه و مدارس بالای 300 نفر و با تراکم بالا از هفته دوم آبانماه و با گروهبندی دانش آموزان، فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.    

وی همچنین عنوان کرد: 95 درصد از فرهنگیان استان دز اول واکسن کرونا را تزریق کرده اند که امیدواریم تا پایان آبانماه این مقدار به 100 درصد افزایش پیدا کند.

معاون آموزش متوسطه اداره کل در ادامه از ارزشیابی آغازین دانش آموزان خبر داد و گفت: معلمان به مدت 4 هفته می توانند مباحث سال قبل را برای دانش آموزان مرور کنند تا مشکلی در سال جدید نداشته باشند.

یوسف قاسمی در ادامه بیان داشت: 95 درصد از کتب درسی دانش آموزان توزیع شده است و مابقی در روزهای آتی بدست دانش آموزان خواهدرسید.

به اشتراک بگذارید :