19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ ۱۵:۱۲:۲۶
کد مطلب:  1691203
سرپرست مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور از تهیه 23821 تبلت توسط سازمان های بین المللی برای دانش آموزان خبر داد

به گزارش روابط عمومی مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور، هم‌زمان با شیوع کووید-19 و تعطیلی مدارس در کشور، وزارت آموزش و پرورش امور تحصیلی دانش‌آموزان به ویژه دانش‌آموزان اتباع خارجی را به شیوه‌های مختلف پیش برده است.

دکتر میترا تیموری سرپرست مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور در این زمینه اعلام کرد: با توجه به نقش و جایگاه رسانه ملی در بین خانواده ها از یک سو و عدم نیاز به اتصال اینترنت یا تجهیزات الکترونیکی از سوی دیگر، برنامه‌ریزی‌های مشترکی جهت حضور معلمان مجرب و تداوم جریان آموزش برای دانش آموزان، صورت گرفت و گام موثری در این زمینه برداشته شد. سامانه شاد نیز که توسط آموزش و پرورش طراحی و برنامه‌ریزی شد، راه ارتباطی مناسبی بین معلم و دانش آموز پدید آورد و بستر آموزشی مناسبی برای استمرار جریان آموزش ایجاد کرد. برای جبران محرومیت تعداد قابل توجهی از دانش آموزان در تهیه یا دسترسی به تجهیزات هوشمند از جمله تبلت، وزارت آموزش و پرورش با راه اندازی طرح هدایت، از کمک و ظرفیت خیرین در این زمینه بهره گرفت و تعداد قابل توجهی تبلت توسط معلمان، دانش آموزان و سازمان‌ها و نهادها تهیه شد و در اختیار دانش آموزان نیازمند قرار گرفت.

ایشان در ادامه افزودند: ایجاد فرصت‌های برابر یادگیری و تحقق توسعه عدالت آموزشی به ویژه برای دانش آموزان آسیب‌پذیر و یا ساکن مناطق محروم یکی از برنامه‌های اصلی وزارت آموزش و پرورش است و  در همین راستا مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور نیز زمینه مناسبی به منظور بهره‌مندی از ظرفیت‌های مالی و غیرمالی بین‌المللی را ایجاد کرد و توانست در گام نخست تعداد 1171 تبلت ویژه دانش آموزان اتباع خارجی مدارس استثنایی را با همکاری سازمان ریلیف اینترنشنال تهیه نماید و در اختیار ادارات کل قرار دهد. در حال حاضر نیز سازمان مذکور آمادگی خود را جهت تهیه 150 تبلت اعلام نموده است.

وی خاطرنشان کرد: کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در جمهوری اسلامی ایران نیز اقدام به تهیه 21500 تبلت نموده است که با مشارکت اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی (وزارت کشور) بعد از انجام مقدمات اداری، در اختیار دانش‌آموزان گروه هدف قرار داده خواهد شد. هم‌چنین مقدمات تهیه یک‌هزار تبلت با مشارکت مالی سازمان بین المللی نروژی صورت گرفته است.

تیموری در پایان خاطرنشان کرد: مجموع تبلت‌های اهدایی از طرف سازمان‌های بین المللی23821 عدد  می باشد. امیدواریم با همکاری سازمان های بین المللی و پیگیری مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور، این کمک‌های بین‌المللی ادامه داشته باشد و دانش‌آموزان بیشتری تحت پوشش قرار‌گیرند و از ابزار هوشمند آموزشی بهره مند گردند

به اشتراک بگذارید :