8 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ ۲۳:۳۸:۱۵
کد مطلب:  1691527
رییس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت :
یکی از عناصر و ارکان مهم آموزش و پرورش نقش و جایگاه مدیر در مدرسه است

با حضور ریاست مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش و اعضای شورای معاونین آموزش و پرورش لرستان جلسه پروژه مهر برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی ؛ سرپرست آموزش و پرورش لرستان با اشاره به اهداف برنامه‌های پروژه مهر گفت: با چند رویکرد برنامه های پروژه مهر دنبال می‌شود یکی از آنها فراگیر بودن برنامه‌ها  در بحث بازگشایی مدارس است.

 سهرابی در توضیح فراگیر بودن برنامه‌های پروژه مهر گفت :در این زمینه دو هدف مدنظر است یکی توجه به تک تک دانش‌آموزان که هیچ دانش‌آموزی نباید از چتر این برنامه‌ها بیرون بماند همچنین توجه به دوره‌های آموزشی و مقایسه آن با سال‌های قبل است .

سرپرست آموزش و پرورش لرستان در اجرای برنامه‌های پروژه مهر پیوست تربیتی را مدنظر قرار داد و گفت :در برنامه‌های پروژه مهر باید پیوست تربیتی ، پرورشی همچنین سلامت جسم، روح و روان دانش آموزان در آموزش مد نظر باشد.

 وی در ادامه به تکمیل فرایند ها اشاره کرد و افزود :یکی از مهمترین برنامه‌ها، تکریم جایگاه فرهنگیان محترم است همچنین برنامه ریزی شود تا آموزش معلمان به مدارس واگذار شود.

 

سهرابی آموزش نیروی انسانی را مهم عنوان کرد و گفت : آموزش نیروی انسانی و ارتقاء کیفیت آموزش از اهداف آموزش و پرورش است که در بحث دانش فناورانه اقدام‌های مناسبی صورت گرفته است که نیازمند استمرار و تکمیل است .

 وی یکی از برنامه‌های مفید پروژه مهر را تفویض اختیار دانست و گفت : مدارس باید دارای اختیارات لازم بوده تا با برنامه‌ریزی و همراهی همکاران کارهای ابتکاری در مدارس  انجام گیرد.

 

وی به تداخل نقش اشاره کرد و گفت : نباید آموزش و پرورش جای معلم را بگیرد این امر آسیب زاست باید توجه داشت متولی اصلی پروژه مهر مدیر مدرسه است نه مسئولین ستادی اموزش و پرورش  

سهرابی در ادامه گفت : جلسه کارگروه توسعه مدیریت لرستان در آموزش پرورش شهرستان ها و مناطق برگزار می گردد تا مباحث پروژه مهر مورد  نقد و بررسی قرار گرفته و در این رابطه با برنامه ریزی اقدام های  مناسبی صورت میگیرد.

 

رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به شعار سال تحصیلی جدید گفت:  شعار سال تحصیلی جدید آغاز سال تحصیلی همراه با آرامش ، اطمینان و کیفیت می باشد .

خسرو ساکی در توضیح گفت:  معنای شعار سال تحصیلی جدید یعنی آغاز سال تحصیلی بدون عجله همچنین اطمینان از رعایت پروتکل های بهداشتی و توجه به سلامت دانش آموزان و تاکید بر عدالت آموزشی .

 ساکی در ادامه گفت : نباید نقش تربیتی هیچ عنصری از عناصر مدرسه نادیده گرفته شود در بازگشایی مدارس  سلامت دانش آموزان در اولویت است .

 

رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش افزود: نقش ها در پروژه مهر متنوع است ولی نقش بهداشت همچنین سلامت روح ، روان وتندرستی دانش آموزان  بسیار مهم است. وی در ادامه به جایگاه مدیر مدرسه اشاره کرد و گفت  : نقش مدیر مدرسه بسیار تاثیرگذار است اگر تحولی در آموزش و پرورش روی می‌دهد، این تحول  باید از مدرسه آغاز شود.

  در ادامه روسای کارگروههای پروژه مهر به بیان گزارش پرداختند

 

 تنظیم / پارسایی

به اشتراک بگذارید :