16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ ۱۳:۱۸:۵۸
کد مطلب:  1692643
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان :
700 میلیون تومان تجهیزات و وسایل ورزشی در مدارس کردستان توزیع می شود

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان کردستان گفت: به مناسبت شروع سال تحصیلی جدید و در قالب کاروان مهر بانشاط بیش از 700 میلیون تومان تجهیزات و وسایل ورزشی مختلف با اولویت مدارس مناطق محروم و کم برخوردار توزیع می شود.

  به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان ، صبح امروز افشین خوش گوار در مراسم نمادین توزیع تجهیزات ورزشی که با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان و سایر مسئولان در مجتمع ورزشی توحید سنندج برگزار شد، با اشاره به شرایط کرونا و افزایش آگاهی مردم نسبت به این بیماری، انجام واکسیناسیون عمومی مردم و معلمان را زمینه ای برای فراهم نمودن آموزش حضوری دانش آموزان عنوان کرد .

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه های مختلف برای آغاز سال تحصیلی و بازگشایی مدارس، اظهار داشت : معاونت تربیت بدنی و سلامت استان نیز بر اساس ماموریت خود در دو بخش ورزش  و سلامت، ایفای نقش نموده است .  

وی در ادامه به اقدامات حوزه سلامت پرداخت و انجام واکسیناسیون فرهنگیان طی دو مرحله ، ابلاغ دستورالعمل و پروتکل های بهداشتی ، جریان سازی و تولید محتوا را از مهم ترین اقدامات این بخش بر شمرد و گفت: در آینده اعتبار سرانه بهداشتی ابلاغ و از طریق مدارس اقلام و تجهیزات مورد نیاز بهداشتی تهیه خواهد شد .

خوشگوار در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تعطیلی مدارس به خاطر کرونا و دوری دانش آموزان از محیط های آموزشی و ورزش، گفت: این معاونت در حوزه تربیت بدنی در حد توان سعی نموده است اقدامات و کار سازی لازم را انجام دهد تا با بهره گیری از ظرفیت فضای مجازی و سایر اقدامات ، فعالیت های این حوزه معطل نماند .

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان با بیان اینکه به رسم سال های گذشته و سابقه پنج ساله ، کاروان وسایل و تجهیزات ورزشی امروز و در آستانه سال تحصیلی جدید به شهرستانها و مناطق ارسال می شود. اظهار داشت : این کاروان شامل انواع توپ رشته های ورزشی، طناب، حلقه هولاهوپ، شطرنج، دارت، راکت تنیس روی میز، راکت بدمینتون، تور دروازه فوتسال و در مجموع 13 هزار قلم تجهیزات است که به ارزش ریالی 7 میلیارد ریال در مناطق 16 گانه آموزش و پرورش توزیع می شود.

 وی ادامه داد: با توجه به این که دانش آموزان تقریبا یک سال از فعالیت های ورزشی درون مدرسه ای دور بوده اند، تلاش کرده ایم، شرایطی فراهم کنیم که در بازگشایی حداقلی نیز نشاط و شادابی را با فعالیت های ورزشی به مدارس باز گردانیم.

 خوش گوار گفت: در کنار تهیه و ارسال تجهیزات ورزشی، در هفته آینده 4 کلاس درس تربیت بدنی و 5 مدرسه پویا در شهرستان های مختلف استان با هدف افزایش سرانه زمان فعالیت ورزشی دانش آموزان به بهره برداری خواهد رسید.

وی هم چنین به وضعیت نیروی انسانی این حوزه در دو بخش تربیت بدنی و سلامت نیز اشاره کرد و با بیان اینکه امسال تعداد 18 نفر از معلمان تربیت بدنی و تعداد 6 نفر مراقب سلامت به افتخار بازنشستگی نائل شده اند، گفت: از ابتدای مهر امسال تعداد 57 نفر معلم تربیت بدنی ، از بین نیروهای ورودی آموزش و پرورش به جمع معلمان تربیت بدنی استان افزوده خواهند شد .

وی ادامه داد : از سر جمع نیروهای موجود ، سال گذشته تعداد 17 نفر و در سال جاری نیز تعداد 14 نفر به نیروهای مراقب سلامت استان اضافه شده است و بخش عمده نیروی انسانی مورد نیاز تامین شده است.

 

به اشتراک بگذارید :