17 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ ۱۳:۲۰:۲۰
کد مطلب:  1692649
مدیر کل آموزش و پرورش کردستان  عنوان کرد :
امکانات و تجهیزات ورزشی بستر تحرک، پویایی و سلامت دانش آموزان را فراهم می کند ، رویکرد سال تحصیلی جدید، بازگشایی حضوری مدارس به صورت تدریجی و اقتضایی است   

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان در مراسم ارسال کاروان وسایل و تجهیزات وزرشی به مدارس استان با بیان اینکه امکانات و تجهیزات ورزشی بستر تحرک، پویایی و سلامت دانش آموزان را فراهم می کند، گفت: رویکرد سال تحصیلی جدید، بازگشایی حضوری مدارس به صورت تدریجی و اقتضایی است.   

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، رشید قربانی پیش از ظهر امروز در مراسم نمادین ارسال کاروان وسایل و تجهیزات ورزشی به مدارس استان که در سالن ورزشی توحید سنندج برگزار شد، از معاونت تربیت و سلامت استان و دست اندرکاران این حوزه به جهت تهیه و آماده سازی تجهیزات ورزشی مورد نیاز مدارس در آستانه سال تحصیلی جدید تشکر کرد و اظهار داشت : این اقدامات موجب با نشاط سازی ، شادابی و پویایی مدارس و دانش آموزان می شود .

وی با بیان اینکه در 20 ماه گذشته به جهت شیوع کرونا فعالیت اکثر بخش ها، تحت تاثیر قرار گرفته است، اظهار داشت : یکی از بخش های مهم که تحت تاثیر کرونا قرار گرفت آموزش و پرورش بود و حوزه تربیت بدنی از سایر بخش ها بیشتر دچار اختلال شد، هر چند که با انجام اقداماتی از طریق فضای مجازی زحمات زیادی همکاران متقبل شدند ، ولی ورزش نیاز به تحرک و شرایط خاص خود دارد .

قربانی در ادامه سخنان خود به رویکرد و تجارب جهانی، کشورها و هم چنین تجربه خانواده ها در موضوع کرونا اشاره کرد و با بیان اینکه در سال جاری ، بستر لازم برای بازگشایی حضوری مدارس فراهم شده است، تصریح کرد: افزایش سطح آگاهی مردم در قبال ویروس کرونا، انجام واکسیناسیون عمومی، فرهنگیان و در آینده نزدیک واکسیناسیون دانش آموزان دوره دبیرستان، باعث کاهش دغدغه ها شده است ، ولی هم چنان رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری مورد تاکید می باشد.

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان، رویکرد جهانی را تمایل به سمت بازگشایی حضوری به صورت تدریجی دانست و با اشاره به مطالعات صورت گرفته توسط سازمان یونسکو از 20 کشور ، اظهار داشت : تجارب جهانی بیانگر آن است که در بهترین حالت در حوزه آموزش با وجود زیر ساخت های قابل قبول و تجهیزات ارتباطی در کشورهای پیشرفته ، آموزش مجازی 50 درصد موثر بوده است و در سایر حوزه ها از جمله تربیتی، روانشناسی و فرهنگی این آمار کم تر است .

وی با تاکید بر اینکه ابعاد شخصیتی دانش آموزان در خانه شکل نمی گیرد، اظهار داشت : همه باید کمک کنیم تا بستر حضوری شدن کلاس های درس فراهم شود و حضور دانش آموزان در مدارس یک نیاز بوده  و امروز تحرک و ورزش دانش آموزان نیز یک ضرورت است.

قربانی با اشاره به سابقه ارسال تجهیزات ورزشی مورد نیاز مدارس استان در چند سال اخیر، این اقدام را یکی از فعالیت های ماندگار معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت عنوان کرد و گفت: معاونت تربیت بدنی و سلامت استان نیز در سال های اخیر با بهره گیری از این فرصت ، اقلام مورد نیاز را به صورت نسبی و در حد توان تهیه و توزیع کرده اند که امیدواریم این اقدام استمرار داشته باشد و باعث تحرک و پویایی دانش آموزان شود .

وی سلامت را یکی از شاخص های رفاه و آسایش هر انسانی عنوان کرد و با بیان اینکه هر کاری که به حفظ سلامت کمک می کند باید به آن توجه کرد، گفت: ورزش یکی از آن مقوله هایی است که باید مورد توجه قرار گیرد و تهیه تجهیزات ورزشی بستر این کار را فراهم می کند و همه باید در راستای تجهیز مدارس و توجه به بهداشت محیط تلاش کنیم .

وی در پایان از تجهیز 500 سرویس بهداشتی مدارس استان به مناسبت سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت: در آینده سرانه بهداشتی مدارس نیز ابلاغ خواهد شد .

 

به اشتراک بگذارید :