22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ ۱۶:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1692883
دومین وبینار شورای انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش آذربایجان غربی برگزار شد

دومین وبینار شورای انجمن  اولیا و مربیان اذربایجان غربی باهدف اقتاع سازی اولیا برای حضور دانش اموزان در مدارس در سال تحصیلی جدید برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل اموزش و پرورش اذربایجان غربی در این وبینار، معاون پژوهش برنامه ریزی و منابع انسانی اداره کل  در خصوص بحث آموزش گفت : سلامت دانش اموزان اولویت اول در داشتن کلاسهای حضوری و یا تلفیقی است ولی حضور دانش آموزان در کلاس های درس با توجه به بالا بودن شاخص های یادگیری اولویت دارد.
مقصود رستمی نژاد افزود: استفاده  بهینه از فرصت های جدید آموزشی در ایام کرونا ضروری است و باید در کنار آموزش های سنتی سیستم های جدید آموزشی را به کار گرفت.
وی گفت: تعامل یک امر بی بدیل در پیشبرد اهداف کوتاه مدت و دراز مدت می باشد به همین دلیل انجمن اولیا و مربیان باید در اغلب بخش های آموزش و پرورش به ویژه آموزش مشارکت داده شود.

رستمی نژاد ادامه داد: اینکه کلاس ها به صورت حضوری باشد تاثیر بسزایی در انتقال مفاهیم درسی دارد و آموزش مجازی دروس مکمل خوبی برای آموزش چهره به چهره در کلاس های درس می باشد.
 معاون پژوهش، برنامه ریزی و منابع انسانی خاطر نشان کرد: اولیا و مربیان باید در جریان کمیت و کیفیت امور آموزشی باشند چرا که به این طریق میتوانند بیشتر یاریگر اموزش و پرورش باشند.
وی افزود: برای آموزش اولیا و نحوه آموزش دانش اموزان ابتدایی در دوران کرونایی دوره های را در نظر گرفته ایم .
رستمی نژاد گفت: شرایط حضور دانش آموزان و مربیان در کلاس های درس بستگی به آماده سازی وضعیت بهداشتی و رعایت پروتکلهای بهداشتی دارد، در این شرایط  می توان از طریق صدا و سیما و رسانه های نوشتاری اقناع سازی اولیا و مربیان انجام داد. 
معاون پژوهش، برنامه ریزی و منابع انسانی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: بهره گیری از نیروهای متخصص و جذب مربیان کاردان و کاربلد می تواند آینده  آموزش را کیفی تر کرده و انتقال محتوای درسی  به دانش آموزان را موثر تر و ماندگارتر کند.

به اشتراک بگذارید :