16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ ۱۳:۰۵:۰۰
کد مطلب:  1692921
رییس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش:
بازگشایی مدارس به شکل حضوری با آرامش، اطمینان و ارتقای کیفیت همراه خواهد بود

رییس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: آغاز سال تحصیلی به صورت مجازی است و شکل گیری آموزش های حضوری با آرامش، اطمینان و ارتقای کیفیت همراه خواهد بود.

   به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان، خسرو ساکی در نشست شورای معاونین استان و روسای شهرستان ها، نواحی و مناطق با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تبریک آغاز سال تحصیلی جدید، اظهار کرد: همدان به عنوان یکی از استان های پیش رو در عرصه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اعتقادی با مردمان دانا و خردمند شناخته می شود.

   ساکی افزود: آموزش و پرورش این استان در سال های اخیر گام های مهمی در جهت ارتقای کمی و کیفی برداشته است.

   وی در ادامه با اشاره به تعاریف مدیریت، گفت: مدیریت استعدادی  است که به وسیله دانش و تجربه شکوفا می شود.

   ساکی تصریح کرد: استعداد اگر با دانش و تجربه آمیخته شود، شکوفایی به وجود می آورد و فرد می تواند به نحو احسن در خدمت جامعه باشد.

رییس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش با بیان این که بازگشایی مدارس و شکل گیری آموزش حضوری با آرامش، اطمینان و ارتقای کیفیت دنبال خواهد شد، خاطرنشان کرد:  آرامش و اطمینان دادن به خانواده ها از جهت سلامت جسمانی و روانی دانش آموزان بسیار حائز اهمیت است.

   ساکی با تاکید بر اهمیت عدالت و کیفیت آموزشی، اظهار کرد: عدالت باید متناسب با موقعیت های مختلف ساری و جاری شود.

   وی با بیان این که عدالت آموزشی شعار همیشگی آموزش و پرورش است، افزود: این مهم باید به عنوان یک هدف نهایی توسط دست اندرکاران تعلیم و تربیت مورد توجه قرار گیرد.

  رییس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر این که فعالیت های حوزه سنجش صرفا محدود به برگزاری امتحانات و آزمون ها نیست، خاطرنشان کرد: براساس سند تحول بنیادین نظام پایش و ارزیابی کیفیت آموزشی از مهم ترین برنامه های این حوزه به شمار می رود که در دو بخش فرایندی و برونداد دنبال می شود.

به اشتراک بگذارید :