15 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ ۱۸:۳۳:۰۷
کد مطلب:  1693035
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان کرمانشاه:
برگزاری مراسم نمادین جشن شکوفه‌ها و غنچه ها در اول مهرماه

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان از برگزاری مراسم نمادین جشن شکوفه‌ها و غنچه ها در روز اول مهر، با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در مدارس ابتدایی استان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه، ناهید فضلی با بیان این که مراسم نمادین جشن شکوفه ها روز پنجشنبه (اول مهر) همزمان با سراسر کشور در تمامی مدارس مقطع ابتدایی استان برگزار می‌شود، اظهار کرد: در مدارس شهری با تصمیم گیری شورای مدارس، نوآموزان کلاس اولی در قالب گروه های کوچک 10 نفره تقسیم بندی شده اند تا کلیه دانش آموزان با رعایت شیوه نامه های بهداشتی به فواصل زمانی مختلف در مدارس حضور پیدا کرده و کتب درسی خود را تحویل گرفته و با معلم های خود آشنا شوند.

وی افزود: در مدارس روستایی و عشایری استان هم جشن شکوفه ها با رعایت پروتکل های بهداشتی برای نوآموزان کلاس اولی برگزار خواهد شد.

وی در ادامه با بیان این که سلامت دانش‌آموزان خط قرمز آموزش و پرورش است، به خانواده‌ها برای حضور فرزندانشان در مدارس اطمینان خاطر داد.

 فضلی تاکید کرد: با توجه به این که پایه اول تحصیلی پایه و اساس آموزش است از خانواده ها در خواست می شود آرام آرام زمینه را برای آغاز آموزش حضوری فرزندانشان فراهم کنند تا با نظر شورای مدرسه در قالب گروه های کوچک و با رعایت پروتکل های بهداشتی در مدارس حضور یابند.

 معاون آموزش ابتدایی استان یادآور شد: از اول مهر امسال 33 هزار نوآموز کلاس اولی در مدارس استان کرمانشاه مشغول به تحصیل خواهند شد.

 فضلی اشاره ای هم به برگزاری مراسم جشن غنچه‌ها ویژه نوآموزان پیش دبستانی در مدارس استان داشت و گفت: این مراسم هم مثل جشن شکوفه ها روز اول مهر با حضور نوآموزان پیش دبستانی با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار می شود.

 

 

 

به اشتراک بگذارید :