16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ ۲۲:۴۰:۵۹
کد مطلب:  1693237
در نشست مدیران و روسای آموزش و پرورش استان کردستان:
الگوی فعالیت آموزشی و تربیتی مدارس در شرایط کووید ۱۹ ، سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ تشریح شد

در نشست مدیران و روسای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق تابعه استان کردستان، الگوی فعالیت آموزشی و تربیتی مدارس در شرایط کووید ۱۹ و سیاست های بازگشایی مدارس در سال تحصیلی ۱۴۰۱- ۱۴۰۰ تشریح شد .

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، این نشست صبح امروز با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان، معاونین آموزشی، روسای ادارات داخلی اداره کل و مدیران و روسای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق تابعه به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد .

 مدیر کل آموزش و پرورش کردستان در این نشست، هدف از برگزاری این جلسه را بررسی نحوه فعالیت مدارس بر اساس الگوی ابلاغی و هم چنین وضعیت کلاس بندی، صدور ابلاغ، تخصیص نیرو و اتصال دانش آموزان در شبکه شاد عنوان کرد .

 وی با اشاره به سناریوهای آموزشی ابلاغی که به تصویب ستاد ملی کرونا هم رسیده است، گفت : عزم همه مسئولین کشور و آموزش و پرورش و هم چنین تجارب بین المللی بر حضوری بودن آموزش است که البته در این فرایند سلامت دانش آموزان در اولویت اول قرار دارد .

 قربانی نگاه حاکم را بر حضوری بودن آموزش عنوان کرد و با اشاره به آسیب های اجتماعی ، روحی و روانی دور بودن دانش آموزان از مدارس، به واکسیناسیون قریب به اتفاق معلمان و خانواده ها و فراهم شدن زمینه فعالیت مدارس پرداخت و گفت: برنامه واکسیناسیون دانش آموزان با اولویت دانش آموزان دبیرستانی در دستور کار می باشد .

 مدیر کل آموزش و پرورش کردستان بر کسب اطلاع و آگاهی کامل از سناریوهای های ابلاغی تاکید کرد و گفت : بر اساس سیاست های ابلاغی و متناسب با شرایط، آموزش حضوری دانش آموزان از آبان ماه جدی تر می شود ، در حال حاضر آموزش حضوری، مدارس روستایی و کم جمعیت مد نظر هست و ضرورت دارد برنامه های بازگشایی با همراهی مسئولین شهرستان و مشارکت خانواده ها پیگیری شود .

 وی بر توجیه مدیران مدارس در راستای نحوه اجرایی شدن سناریوهای ابلاغی و تکمیل فرم های پیوست الگوی فعالیت آموزشی و تربیتی مدارس تاکید کرد و گفت : بر اساس الگوی اعلام شده، عمدتاً تصمیم گیری در خصوص آموزش حضوری، بر عهده مدرسه و منطقه گذاشته شده است، لذا اقدامات لازم مدیریت شود تا به تدریج شرایط تشکیل کلاس های حضوری شکل گیرد .

 مدیر کل آموزش و پرورش کردستان در بخش دیگری از سخنان خود به نحوه برگزاری آیین های بازگشایی مدارس پرداخت و گفت: همزمان با سراسر کشور، جشن غنچه ها و شکوفه ها در اول مهر و مراسم بازگشایی در سوم مهر ماه در کلیه مدارس استان برگزار می شود که ضرورت دارد عوامل اجرایی و آموزشی در مدارس حضور پیدا کرده و زنگ آغاز سال تحصیلی و زنگ ایثار و شهادت و زنگ نماز در مراسم بازگشایی نواخته و هفته دفاع مقدس گرامی داشته خواهد شد .

 وی با اشاره به فعالیت حضوری مدارس روستایی کم جمعیت از اول مهر، خواستار نظارت بر فعالیت مدارس روستایی، بررسی وضعیت ایمنی مدارس و سلامت دانش آموزان شد و از مدیران و روسا خواست بر این موضوع نظارت کافی داشته باشند .

 توجیه نیروهای جدید الاستخدام ، توجه آنان به ایمنی و سلامت دانش آموزان، نحوه ارتباط با مردم و اولیای دانش اموزان، سرکشی به مدارس و پیگیری دقیق امور از دیگر توصیه های مدیر کل آموزش و پرورش کردستان به مدیران و روسای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق تابعه استان در این نشست بود .

 قربانی در بخش پایانی سخنان خود نیز به موضوع کلاس بندی، تخصیص نیرو و صدور ابلاغ کارکنان نیز اشاره کرد و خواستار پیگیری روزانه این موضوعات ، کنترل مستمر امور تا بازگشایی مدارس شد و با بیان اینکه در سال جاری مدیران در اجرای این بخش نقش محوری دارند، تصریح کرد: ضرورت دارد مدیران مدارس در این خصوص توجیه و متناسب با حل مشکلات سامانه ، اقدامات پیگیری شود .

 وی افزود : در این خصوص گروه طرح و برنامه استان به صورت روزانه و مستمر، وضعیت شهرستان ها و مناطق را رصد می نماید لذا مسایل و مشکلات جهت پیگیری  به این گروه منعکس شود.

 گفتنی است در این نشست، معاونین آموزش ابتدایی و متوسطه استان نیز به تفکیک برنامه های کاری ، اولویت های قابل پیگیری و حدود انتظارت خود را در اجرای برنامه بازگشایی مدارس تشریح و در ادامه مسئولین طرح و برنامه، فناوری اطلاعات و نمایندگان سایر معاونت ها در بخش نیروی انسانی نیز نحوه تخصیص نیروی انسانی و صدور ابلاغ را بیان کردند .    

به اشتراک بگذارید :