18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ ۰۸:۵۵:۴۹
کد مطلب:  1693777
در صورت بازگشایی حضوریِ مدارس
شرط همکاری با رانندگان سرویس‌ مدارس داشتن کارت واکسیناسیون کرونا است

مدیرکل آموزش و پرورش استان یکی از شروط اصلی برای همکاری با رانندگان سرویس ایاب و ذهاب مدارس در صورت بازگشایی حضوری مدارس را داشتن کارت واکسیناسیون کرونا اعلام کرد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه، مجید یزدان‌پناه اظهار کرد: گرچه برای بازگشایی مدارس به شکل حضوری، غیرحضوری و یا تلفیقی منتظر اعلام رسمی ستاد ملی کرونا هستیم، اما در صورت تصمیم‌گیری این ستاد مبنی بر برگزاری کلاس‌های درس به شکل حضوری و یا تلفیقی، مدارس ملزم به همکاری با آن دسته از رانندگان سرویس‌های مدارسی هستند که کارت واکسیناسیون کرونا داشته باشند.

وی افزود: رانندگان سرویس مدارس اغلب راننده تاکسی هستند که پیش از این در اولویت واکسیناسیون بوده و به جز افرادی که خودشان تمایل به دریافت واکسن نداشته‌ اند، مابقی واکسن را دریافت کرده‌اند.

یزدان‌پناه یادآور شد: رانندگان آزاد هم با توجه به اینکه شرط سنی برای دریافت واکسن کرونا در استان برداشته شده، در صورت تمایل به همکاری با مدارس به عنوان راننده سرویس باید حتما برای دریافت واکسن کرونا اقدام کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان در ادامه با اشاره ‌به در حال برگزاری بودن انتخابات انجمن اولیا و مربیان در مدارس استان، گفت: امسال مدارس به واسطه شرایط کرونایی زودتر از سنوات معمول انتخابات انجمن اولیا و مربیان را برگزار می‌کنند و تا پایان مهر ماه فرصت دارند تا اعضای انجمن اولیاء و مربیان مدرسه را مشخص کنند.

وی با بیان این‌که انجمن اولیاء و مربیان مدارس اعضای انتصابی و انتخابی دارد، عنوان کرد: مدیر، معاون، نماینده پرورشی و نماینده معلم‌ها در مدارس اعضای انتصابی انجمن اولیاء و مربیان مدارس بوده و در مدارس زیر 300 دانش‌آموز پنج نفر از والدین با برگزاری انتخابات به عنوان اعضای انتخابی انجمن اولیاء و مربیان برگزیده می‌شوند. در مدارس با بیش از 300 دانش‌آموز هم به ازای هر 50 نفر دانش آموز اضافه، یک نفر دیگر از اولیاء به تعداد اعضای انجمن اولیاء و مربیان اضافه می‌شود.

یزدان‌پناه یادآور شد: در صورت تصمیم ستاد کرونا مبنی بر اختیاری بودن حضور دانش‌آموزان در مدارس، شورای مدرسه متشکل از اعضای انجمن اولیاء و مربیان نسبت به نحوه حضور دانش‌آموزان در مدارس تصمیم‌گیری خواهند کرد.

به اشتراک بگذارید :