16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ ۰۸:۵۳:۱۲
کد مطلب:  1693803
با همکاری سازمان منطقه آزاد ماکو صورت می گیرد:
راه اندازی رشته معدن در هنرستانهای شهرستان ماکو

تفاهم نامه همکاری در راستای راه اندازی رشته معدن در هنرستانهای شهرستان ماکو بین آموزش و پرورش و سازمان منطقه آزاد ماکو منعقد‌‌ شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان، تفاهم نامه همکاری در راستای ایجاد رشته معدن در هنرستانهای شهرستان ماکو توسط مدیرکل آموزش و پرورش استان و مدیرعامل منطقه آزاد ماکو امضا شد.

مهین منافی، مدیرکل آموزش و پرورش استان در دیدار با مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو اظهار داشت: ایجاد رشته های جدید همچون حمل و نقل تجربه ای شاخص و منحصر به فرد در این منطقه است و راه اندازی رشته معدن با همکاری منطقه آزاد ماکو در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: با توجه به اینکه شهرستان ماکو دارای ۳۲۱ معدن می باشد لذا راه اندازی رشته معدن در هنرستانهای این منطقه در راستای تامین نیروی انسانی کارآمد حوزه معدن راهگشاست.

منافی بیان کرد: با توجه به‌ اینکه سرانه فضای آموزشی در شهرستان ماکو ۲.۹ مترمربع به ازای هر دانش آموز است، همکاری منطقه آزاد ماکو در راستای جمع آوری مدارس کانکسی و بهبود وضعیت فضای آموزشی شایسته تقدیر است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان تاکید کرد: آینده نگری در توسعه فرهنگی و اجتماعی منطقه آزاد ماکو باید از طریق توسعه آموزش و پرورش محقق شود‌.


محمدرضا عبدالرحیمی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو نیز با بیان اینکه پایه و بنیاد توسعه ملی مبتنی بر توسعه آموزش و پرورش در کشور است؛ افزود: تحقق اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، در گرو ایجاد زمینه لازم برای تربیت نیروی انسانی متعهد و متخصص است.

این مقام مسئول گفت: سازمان منطقه آزاد ماکو همواره آماده همکاری در راستای توسعه زیرساخت آموزشی این منطقه می باشد.

وی اضافه کرد: تعریف مدارس الگو برای منطقه آزاد ماکو از مسیر شورای عالی آموزش و پرورش در دستور کار قرار دارد.

گفتنی است منطقه آزاد ماکو دارای ۲۶۱ روستا و ۳ شهرستان می باشد.


به اشتراک بگذارید :