8 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ ۰۹:۱۹:۴۱
کد مطلب:  1693875
منافی در برنامه دوشنبه های گفتگو:
ایثار و فداکاری شاخصه کار معلمی است

مدیرکل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه ایثار و فداکاری لازمه کار معلمی است؛ گفت: اتحاد و یکدلی جامعه معلمان از نکات کلیدی در بهبود جایگاه آموزش و پرورش در سطح جامعه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش، مدیرکل آموزش و پرورش استان در برنامه دوشنبه های گفتگو که در مدیریت آموزش و پرورش شهرستان ماکو تولید و در بستر برنامه شاد پخش می شود، حضور یافت.

مهین منافی، مدیرکل آموزش و پرورش استان در این برنامه اظهار داشت: زیربنای توسعه کشور در تمامی ابعاد اعم از فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی تنها از مسیر آموزش و پرورش محقق می شود.

وی خاطرنشان کرد: نکته بسیار کلیدی در جذب نیروی انسانی برای نظام تعلیم و تربیت، توجه به میزان علاقه، عشق و استعداد معلمی است.

این مقام مسئول بیان کرد: تحول بنیادین آموزش و پرورش نقشه راه نظام تعلیم و تربیت است و در این سند تربیت تمام ساحتی مد نظر است.

وی ادامه داد: اگر می خواهیم شهروندی، متخصص، مومن و متعهد داشته باشیم، باید در فرآیند انتخاب نیروی انسانی آموزش و پرورش حساس باشیم.

منافی با تاکید بر اینکه ایثار و فداکاری لازمه کار معلمی است؛ گفت: اتحاد و یکدلی جامعه معلمان از نکات کلیدی در بهبود جایگاه آموزش و پرورش در سطح جامعه است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اضافه کرد: نباید هیچگونه فاصله ای بین صف تا ستاد آموزش و پرورش باشد و این مهم در هم افزایی نیروی انسانی این دستگاه عظیم فرهنگی نقش کلیدی دارد.

این مقام مسئول افزود: بخشی کثیری از نیروی انسانی توانمند آموزش و پرورش بانوان هستند و همواره نشان داده‌اند که در تمامی زمینه ها اعم از حوزه آموزشی و مدیریتی توانمند و موفق هستند.

وی ادامه داد: با توجه به‌ اینکه سرانه فضای آموزشی در شهرستان ماکو ۲.۹ مترمربع به ازای هر دانش آموز است، همکاری منطقه آزاد ماکو در راستای جمع آوری مدارس کانکسی و بهبود وضعیت فضای آموزشی شایسته تقدیر است و آموزش و پرورش از این رویکرد استقبال می کند.

منافی بیان کرد: در دوران کرونا، آموزش و پرورش استان با هر روش ممکن اعم از آموزش مجازی و بسته های آموزشی فرآیند آموزش را تداوم بخشید.

منافی با اشاره به اینکه سال تحصیلی گذشته ۹هزار نفر بازمانده از تحصیل به چرخه آموزش بازگشتند؛ ادامه داد: آموزش‌وپرورش استان در سالتحصیلی گذشته موفق شد، ۱.۸ درصد تارکان تحصیل را کاهش داده و ۴ درصد پوشش تحصیلی را افزایش دهد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت: استان آذربایجان غربی در واکسیناسیون فرهنگیان رتبه برتر کشور می باشد و در ادامه واکسیناسیون دانش آموزان بتدریج در دستور کار قرار دارد.

وی خاطر نشان کرد: آغاز سالتحصیلی از اول مهر خواهد بود اما فرآیند بازگشایی مدارس بتدریج، با رعایت پروتکلهای بهداشتی و بر اساس وضعیت هر منطقه خواهد بود.

به اشتراک بگذارید :