9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ ۰۹:۴۵:۱۳
کد مطلب:  1694029
همایش استانی ترنّم تربیت و تجلیل از شهرستان های برتر فعالیت های پرورشی و فرهنگی

همایش استانی ترنّم تربیت و تجلیل از شهرستان های برتر فعالیت های پرورشی و فرهنگی، با حضور معاون سیاسی و امنیتی استاندار در شهرستان آزادشهر برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش گلستان به نقل مدیریت آموزش و پرورش شهرستان آزادشهر، همایش استانی ترنّم تربیت وتجلیل از شهرستان های برتر فعالیت های پرورشی و فرهنگی با حضور معاون سیاسی و امنیتی استاندار و مدیران کل وزارتی و استانی و به میزبانی  شهرستان آزادشهربرگزار شد.

احسان گوهری راد مدیر کل آموزش و پرورش گلستان در این همایش توجه به امور تربیتی مدارس را در کنار مسائل آموزشی  ضروری دانست و بر تعامل و همکاری سایر حوزه ها با حوزه پرورشی تأکید کرد.

وی با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید گفت: سوم مهرماه آغاز سال تحصیلی جدید بوده اما زنگ شکوفه ها برای پایه اولی ها در روز پنجشنبه اول مهر به صورت نمادین نواخته خواهد شد.

وی در ادامه از نواخته شدن زنگ متمرکز ایثار و شهادت به مناسبت هفته دفاع مقدس در روز سه شنبه ششم مهر خبر داد.

احسان مکتبی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گلستان با اشاره به نقش مربیان تربیتی در پرورش انسانهای مفید برای جامعه بر توجه به مسائل پروشی در مدارس تأکید کرد و گفت: جامعه اگر بخواهد به سمت تعالی برود نیاز به افزایش فرهنگ و توجه به اخلاق مداری دارد که نقش مربیان پرورشی مدارس در این مورد بسیار تأثیرگذار است.

در ادامه علی رمضانی مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای ورزشی وزارت آموزش و پرورش به پیگیری امور تربیتی مدارس در زمان آموزش غیرحضوری اشاره کرد و افزود: فعالیت های فرهنگی هنری مدارس در این ایام به دو شیوه حضوری و مجازی با رعایت پروتکل های بهداشتی دنبال خواهد شد تا اهداف این حوزه در سند تحول بنیادین محقق گردد.

  مسعود شکوهی مدیرکل تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش نیز از آغازفعالیت خط ملی 1570 همزمان با شروع سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت: با افتتاح خط ملی اورژانس اجتماعی دانش آموزی در گلستان، خدمات مشاوره و روانشناسی برای دانش آموزان انجام می شود و هسته های مشاوره به دانش آموزانی که در ایام کرونا والدین خود را از دست داده اند خدمات مشاوره ای خواهد داد.

در پایان این همایش از فعالین حوزه پرورشی شهرستان های استان با اهدای لوح سپاس تجلیل شد؛ گفتنی است آموزش و پرورش شهرستان های آزادشهر و گنبدکاووس به طور مشترک  رتبه اول و شهرستان های آق قلا و مراوه تپه به ترتیب دوم و سوم فعالیت های حوزه پرورشی استان در سال  تحصیلی1400-1399 را به خود اختصاص دادند.

ادامه تصاویر رااینجاببینید

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :