18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ ۱۰:۵۰:۵۶
کد مطلب:  1694149
معاون آموزش ابتدایی استان گلستان:
برگزاری دوره ی آموزشی "سرآمد شو" ویژه ی معلمان پایه اول ابتدایی

معاون آموزش ابتدایی استان گلستان از برگزاری دوره ی آموزشی "سرآمد شو" ویژه ی معلمان پایه اول ابتدایی، خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش گلستان، در این وبینار، سیده هما عقیلی، معاون آموزش ابتدایی استان با اشاره به اینکه کلاس اول ابتدایی، یکی از مهم‌ترین دوره‌های تحصیلی برای همۀ دانش‌آموزان است گفت: در این پایه، دانش‌آموزان به طور جدی با موضوعات مهمی مانند خواندن، نوشتن و محاسبات ریاضی برای اولین بار روبرو می‌شوند. علاوه بر این، دانش‌آموزان اول ابتدایی تجربیات و ویژگی‌های شخصیتی متفاوتی نسبت به دیگر پایه‌ها و مقاطع تحصیلی دارند. با توجه به این موارد، روش تدریس اول ابتدایی نیز به همین اندازه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

معاون آموزش ابتدایی استان، شناخت ویژگی‌های دانش‌آموزان کلاس اول برای انتخاب بهترین روش تدریس را ضروری دانست و اظهار کرد: اگرچه که هر دانش‌آموزی روحیات و شرایط خاص خود را دارد، با این حال هر معلمی باید بداند که از یک دانش‌آموز کلاس اولی چه انتظاراتی باید داشته باشد و چه انتظاراتی نداشته باشد. معلم کلاس اول بر اساس همین شناخت، می‌تواند تکالیف و برنامه‌های مناسبی را برای آموزش اول ابتدایی ارائه کند، و مشاوره‌های مفیدی را به والدین آن‌ها بدهد.

عقیلی افزود: با شیوع ویروس کرونا بسیاری از دانش‌آموزان از حضور در مدرسه محروم شدند. اما در این بین، دانش آموزان کلاس اولی‌ بیشتر از سایر پایه ها و مقاطع تحصیلی تحت تأثیر این موضوع قرار گرفتند، این گروه از دانش‌آموزان که هیچ تجربه‌ای از کلاس‌های حضوری ندارند، در همان بدو ورود به دوران تحصیل با آموزش مجازی روبرو شدند.

عقیلی تصریح کرد: بدون شک مهاجرت از دنیای آموزش حضوری به دنیای آموزش مجازی، برای بسیاری از معلمان و دانش‌آموزان چالش برانگیز است. اگر چه که هر معلم و مدرسی سبک تدریس خاص خود را دارد، اما نکات و چارچوب‌هایی وجود دارند که هر معلمی با رعایت آن‌ها می‌تواند بسیاری از مشکلات و چالش‌های خود را در زمینۀ تدریس آنلاین به خصوص به دانش‌آموزان کلاس اولی، رفع کند.

وی در پایان به این نکته اشاره کرد که، اگر می‌خواهید نسل آینده کشورمان خردمندانه بیندیشد، و به کسب مهارت‌ها و صلاحیت‌های علمی، اجتماعی، اخلاقی و عملی علاقمند باشد، در آموزش‌های خود از رویکرد دانش‌آموز محوری و روش‌های تدریس فعال استفاده کنید.

 

به اشتراک بگذارید :