16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ ۱۱:۵۷:۴۹
کد مطلب:  1694311
رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کرمانشاه:
32هزار نوآموز کلاس اولی در استان سنجش سلامت شده‌اند

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان عنوان کرد: 32 هزار نوآموز کلاس اولی سنجش سلامت شدند.

 به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه، علی محمدبیگی با بیان این‌که پیش بینی می‌شد امسال حدود 33هزار کلاس اولی در سطح استان داشته باشیم، گفت: تاکنون 32 هزار و 600 نفر از نوآموزان کلاس اولی برای شرکت در طرح سنجش سلامت نوبت‌ گرفته‌اند.

وی افزود: نزدیک 32 هزار نفر از نوآموزان کلاس اولی استان در طرح سنجش سلامت شرکت کرده‌اند و مابقی نیز ظرف دو روز آینده کارهای مرتبط با سنجش سلامت آنها نهایی خواهد شد.

محمدبیگی با اشاره به این‌که کلاس اولی‌ها در پایگاه‌های سنجش سلامت از نظر شاخص‌های آمادگی تحصیلی، بینایی، اختلال رفتاری، اختلال گفتاری و... مورد ارزیابی قرار گرفته و در صورت نبود مشکل به مدارس معرفی می‌شوند، اظهار کرد: شرط ثبت نام نوآموزان کلاس اولی برای ثبت نام در مدارس شرکت در طرح سنجش سلامت است.

وی از خانواده‌هایی که نوآموز کلاس اولی دارند، اما هنوز برای شرکت در طرح سنجش سلامت اقدام نکرده‌اند خواست هرچه سریعتر برای ثبت نام اولیه و ارجاع به پایگاه‌های سنجش سلامت به نزدیک ترین مدرسه محل زندگی خود مراجعه کنند.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کرمانشاه با بیان این‌که امسال 37پایگاه سنجش سلامت شامل 23 پایگاه غربالگری ثابت، 13 پایگاه سیار و یک پایگاه تخصصی تست هوش عهده‌دار سنجش سلامت نوآموزان کلاس اولی بودند، گفت: نوآموزانی که در غربالگری‌های اولیه مشکوک به مشکل تشخیص داده شوند، جهت غربالگری‌های تخصصی به پایگاه تخصصی مستقر در شهر کرمانشاه ارجاع می‌شوند.

محمدبیگی با بیان این‌که طرح سنجش سلامت نوآموزان کلاس اولی در استان کرمانشاه همزمان با سراسر کشور از اوایل تیر ماه آغاز شده، یادآور شد: پایگاه‌های سنجش سلامت استان تا  پایان روز اول مهر فعال خواهند بود و پس از آن سه پایگاه سنجش سلامت در شهر کرمانشاه تا آخر مهر ماه صبح ها و بعدازظهرها کار سنجش سلامت جامانده‌های کلاس اولی را انجام خواهند داد.

 

به اشتراک بگذارید :