18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ ۱۲:۳۴:۵۱
کد مطلب:  1694441
اجرای نظامنامه جدید سازمان دانش‌آموزی ازسال تحصیلی ۱۴۰۰

مدیر سازمان دانش‌آموزی استان اردبیل ازابلاغ نسخه تحولی اصول و فرآیندهای اجرایی تشکیلات دانش‌آموزی پیشتازان توسط سرپرست وزارت آموزش وپرورش ورییس سازمان دانش‌آموزی کشور خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل به نقل از پانا، پرویز اصغری، مدیر سازمان دانش آموزی استان اردبیل اظهار کرد: نسخه جدید سند تحول تشکیلات دانش آموزی پیشتازان، مبتنی بر اسناد بالادستی بویژه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، سیاست های تحولی ابلاغی مقام معظم رهبری و بیانیه گام دوم انقلاب، طراحی و تدوین شده و از حیث اصول، سیاست‌های اجرایی، نمادها، نشان‌ها، سرفصل‌ها و محتوای آموزشی مورد بازنگری جدی ودقیق قرار گرفته است.

اصغری با بیان اینکه همزمان با آغاز سال تحصیلی 1400، تمامی فعالیت‌های تشکیلات دانش‌آموزی پیشتازان مطابق با این سند انجام و از به کارگیری نمادها و نشان‌های قبلی پرهیز می‌شود، تاکید کرد: رویکرد مدرسه‌محوری، دانش‌آموز‌ محوری، مهارت‌محوری، نقش‌پذیری و استفاده از فضای مجازی به‌عنوان رویکردهای جدید در دستور کار قرار گرفته تا سازمان دانش‌آموزی نقش تربیتی خود را بیش از پیش به منصه ظهور برساند.

مدیر سازمان دانش‌آموزی استان ادامه داد: در این سند تمام فرآیندهای اجرایی و علائم و نمادهای سازمانی تغییر کرده است، منش های دوازده گانه جای خود را به فضیلت های چهارده گانه داده است.

پرویز اصغری با بیان اینکه نماد دستمال گردن حذف و جای خود را به شال تشکیلاتی داده است، افزود:از این شال به منظور نمایش هویت تشکیلاتی اعضا، مربیان و مدرسان پیشتاز با علائم و تصاویر تشکیلاتی استفاده خواهد شد.

اصغری از آمادگی کامل این سازمان جهت بازگشایی مدارس و حضور پیشتازان، گام دوم انقلاب در برنامه ها با رعایت فاصله اجتماعی و پروتکلهای بهداشتی وهمچنین در بستر شبکه دانش‌آموزی (شاد) خبر داد.

به اشتراک بگذارید :