16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ ۱۲:۴۲:۴۵
کد مطلب:  1694467
معاون آموزش ابتدایی استان عنوان نمود؛
آغاز فعالیت آموزشی و تربیتی مدارس در سال تحصیلی جدید با توجه به شرایط کرونا مطابق با الگوی اعلامی وزارت خواهد بود

جلسه با معاونین آموزشی نواحی و مناطق نوزده گانه و مدیران ابتدایی استان با حضور معاون و روسای ادارات ابتدایی اداره کل در بستر شاد برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل، معاون آموزش ابتدایی اداره کل ، آغاز فعالیت آموزشی و تربیتی مدارس در سال تحصیلی جدید را طبق الگوی اعلامی وزارت و شرایط بیماری کووید19 ، بر اساس جمعیت دانش آموزی به سه گروه دسته بندی کرد.

نرگس غفاریان در رابطه با نحوه حضور دانش آموزان توضیحات تکمیلی خود را ارائه کرد و اظهار داشت: شیوه نامه کامل این الگو  به مدارس استان ارسال شده است .

 غفاریان با عنوان اینکه آغاز فعالیت همکاران در شبکه شاد  به صدور ابلاغ به موقع آنان بستگی دارد ، از معاونین نواحی و مناطق استان خواست مجدانه و  با مدیریت جهادی این امر را پیگیری نمایند.

وی همچنین خاطر نشان کرد: جشن شکوفه ها و غنچه ها برای نوآموزان پیش دبستانی و کلاس اولی ها به صورت نمادین ، روز پنج شنبه اول مهرماه با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و گروه بندی  در سراسر استان برگزار خواهد شد.

رییس اداره آموزش دوره دوم ابتدایی نیز به تشریح اجرای طرح های ابتدایی از جمله ( برنامه تدبیر، برنامه ویژه مدرسه ، گویا و خوانا و ... )پرداخت .

داور یوسفی  در ادامه انتظارات خود از معاونین ، کارشناسان و مدیران و چالش های مشاهده شده در بازدیدها را عنوان نمود.

یوسفی همچنین ضمن اشاره به لزوم آگاهی و تسلط مدیران مدارس به اطلس دستیابی و شیوه های آموزشی ، پیگیری دانش آموزان بازمانده از تحصیل را از اولویت های مهم معاونت ابتدایی دانست.

رییس اداره تکنولوژی ، گروه های آموزشی و بررسی محتوای استان نیز  بر ساماندهی گروه های درسی با رویکرد برگزاری کارگاه های آموزشی خصوصاً تولید محتوای الکترونیک اشاره کرد.

وحید خدابنده بر دیدارهای آموزشی جهت کنترل برگزاری مطلوب کلاس های شاد و حضوری برای سه ماهه اول سال تحصیلی، ساماندهی و استقرار وضعیت راهبران آموزشی و تربیتی جهت حضور در مدارس روستایی چند پایه تحت پوشش با آغاز سال تحصیلی و نیز عملیاتی نمودن طرح ها و برنامه ها با توجه به برش های استانی  تاکید کرد .

 

به اشتراک بگذارید :