9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ ۱۳:۲۹:۰۶
کد مطلب:  1694663
نشست هماهنگی برنامه های مشترک دانشگاه علوم پزشکی و آموزش و پرورش کردستان برگزار شد

نشست مشترک آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی کردستان با هدف ایجاد هماهنگی بیشتر در اجرای برنامه ها و طرح های حوزه سلامت و بهداشت با حضور مدیر کل آموزش و پرورش و رئیس دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، در این نشست رشید قربانی مدیر کل آموزش و پرورش در سخنانی با اشاره به تعامل و همکاری متقابل مطلوب این دو بخش در سال های اخیر، آن را زمینه ساز تحقق اهداف و کسب موفقیت های مختلف عنوان کرد و گفت: تعداد برنامه های مشترک دانشگاه علوم پزشکی و آموزش و پرورش و اهدافی که هر دو حوزه در سطح کلان پیگیری می کنند، به گونه ای است که بدون ایجاد یک فضای تعاملی در تمام سطوح، نمی توان عملیاتی نمودن آن ها را تصور کرد.

مدیر کل آموزش و پرورش جهت تحت پوشش این ارگان و سطح تعاملات و نیز اثرگذاری و اثر بخشی برنامه های آموزش و پرورش بر تمام بخش های یک جامعه را فرصت ارزشمندی برای نهادینه کردن و فرهنگ سازی موضوعات مرتبط با سلامت و بهداشت آحاد جامعه دانست و افزود: کیفی سازی اجرای برنامه و افزایش نرخ پوشش طرح ها، تحقق این موضوع را آسان می کند.

دکتر فرزین رضاعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان نیز، آموزش و پرورش را شریک اصلی این دانشگاه در اجرای برنامه های حوزه بهداشت و درمان عنوان کرد و گفت: تا قبل از کرونا هماهنگی و تعامل دو بخش بر اساس برنامه های وزارتی و در یک قالب مشخص و هدفمند دنبال می شد و نتایج ارزیابی های ملی برای هر دو دستگاه نشان می دهد که در بیشتر برنامه ها و طرح ها جزو استان های موفق و برتر می شدیم. با شیوع پاندومی، شکل این همکاری تغییر یافت و تمرکز روی ارتقای سواد سلامت دانش آموزان و فرهنگیان با رویکرد مقابله کرونا صورت گرفت که نتایج ارزشمندی داشت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: طرح واکسیناسیون فرهنگیان بسیار موفق و بدون کمترین حاشیه در سطح استان اجرا شد و همکاری آموزش و پرورش در ایجاد پایگاه های عمومی واکسیناسیون قابل تقدیر می باشد.

در ادامه این جلسه افشین خوش گوار معاون تربیت بدنی و سلامت، ضمن تشکر از همکاری دانشگاه علوم پزشکی در اجرای برنامه های مشترک به ویژه واکسیناسیون فرهنگیان، سطح تعامل دو دستگاه در سطح کشور را کم نظیر بیان کرد و گفت: این جلسه نیز جهت هماهنگی بیشتر به ویژه با توجه به شرایط خاص بازگشایی در وضعیت کرونا تشکیل شده است و بدون شک ابعاد نظارتی و بازرسی نقش ویژه ای خواهد داشت.

وی در ادامه به تشریح برنامه ها مشترک دو بخش و پیشنهادها و راهکارهای اجرایی برای تحقق اهداف مد نظر پرداخت.

ابراهیم قادری معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی نیز، آموزش و پرورش را بخش مهمی در تربیت و آماده سازی نسل آینده عنوان کرد و گفت: تعامل سازنده ایجاد شده در این دو بخش، بیشتر مرهون روابط انسانی در چارچوب ضوابط و مقررات مجریان و دست اندرکاران است و اینک که در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید هستیم و حالات مختلفی برای فعالیت مدارس تعریف شده است، حفظ این سطح از هماهنگی و رفع ضعف های گذشته بسیار مهم است و باید مد نظر قرار گیرد.

ذکایی معاون فنی حوزه بهداشت دانشگاه علوم پزشکی نیز ضمن تشریح عملکرد سال 99 دو دستگاه در اجرای برنامه های مشترک، پرداختن ویژه به طرح هایی چون ارتقای سلامت نوجوانی، سفیران سلامت، مدارس مروج و نظارت بر پایگاه های تغذیه ای را ضروری عنوان کرد.

به اشتراک بگذارید :