16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ ۱۴:۴۱:۳۶
کد مطلب:  1694845
با حضور مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی برگزار شد:
جلسه شورای عالی ستاد اقامه نماز آموزش و پرورش استان

جلسه شورای عالی ستاد اقامه نماز آموزش و پرورش استان با حضور مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی قاسمعلی خدابنده در این جلسه همراهی معلمین و عوامل اجرایی مدرسه را عامل افزایش انگیزه دانش‌آموزان برای شرکت در نماز جماعت دانست و گفت: توانمند سازی معلمین، مدیران و عوامل اجرایی مدرسه در حوزه نماز با برگزاری دوره‌های آموزشی در حال پیگیری است، استفاده از ظرفیت سایر نهادها و سازمان ها در این حوزه نیز می تواند بسیار راه گشا باشد.

وی با تاکید لزوم اهتمام ویژه نسبت به انس دانش آموزان با قرآن کریم گفت: حفظ قرآن کریم مطالبه مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی) و عاملی جهت انس با قرآن است.

خدابنده با اشاره به برگزاری دوره آموزشی معراج با حضور ائمه جماعات مدارس گفت: ۱۱۵ مدرسه فاقد نمازخانه در استان را به اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی جهت تمهید مقدمات لازم برای ساخت نمازخانه در این مدارس را معرفی نموده ایم.

در ابتدای جلسه حجت الاسلام سبحانی نیا رئیس ستاد اقامه نماز استان فعالیت های دستگاه تعلیم و تربیت خراسان رضوی در حوزه نماز را مطلوب توصیف و تاکید کرد: ائمه جماعات در مدارس با در نظر گرفتن اولویت های هر منطقه انتخاب و سازماندهی شوند ضمن اینکه می توان از ظرفیت های روحانیون مستقر در مناطق روستایی و نیز ظرفیت های مشابه در سایر نهاد ها و دستگاه های اجرایی نیز استفاده نمود.

به اشتراک بگذارید :