8 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ ۱۴:۴۶:۳۰
کد مطلب:  1694859
افتتاح نگارخانه دانش‌آموزی استان گلستان

نگارخانه دانش‌آموزی استان گلستان، در کانون فرهنگی و تربیتی طه شهرستان گرگان افتتاح شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش گلستان، به نقل از معاونت پرورشی و فرهنگی، نگارخانه دانش آموزی استان با حضور احسان گوهری راد مدیرکل آموزش و پرورش، غلامرضا منتظری نماینده مردم شریف گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی، علی رمضانی مدیر کل فرهنگی، هنری، اردو ها و فضاهای پرورشی ومسعود شکوهی مدیر کل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش و سید خلیل حسینی معاون پرورشی و فرهنگی استان در کانون فرهنگی و تربیتی طه شهرستان گرگان افتتاح شد.

در این مراسم منتظری اظهار داشت: در عرصه فرهنگ هیچ فصلی زیباتر از هنر نیست، انسان نیز بر اساس فطرت خویش به هنر علاقه دارد و همواره در جست و جوی هنر و خلق آثار هنری است. اگر می‌خواهیم که فضای رشد و بالندگی در کانون ها ایجاد شود، بی شک نباید از عنصر زیبایی هنر غافل باشیم هنر برای هنر ارزشی ندارد و ابزار و بهانه است برای رسیدن به شکوفایی و فتح قله های زیبایی، یک نوجوان هنرمند در عرصه فرهنگ باید هوشمندانه عمل کند تا دیگران هم در این عرصه تشویق شوند.
منتظری در ادامه گفت: افتتاح نگارخانه شروعی باشکوه داشته و باشکوه خواهند ماند، به شرطی که در آن تمامی هنرها رواج پیدا کند تا نوجوانان و جوانان ما که آینده سازان این مرز و بوم هستند در مکانی آرام و منحصر به فرد روند رشد و تکامل خود را بهبود بخشند. امیدوار است این حرکت ارزشمند به عنوان یک کارنامه ملی ثبت شود و بتوانیم در عرصه فرهنگ و ادب همواره و به طور مستمر، پویا و فعال باشیم.

علی رمضانی، مدیرکل فرهنگی، هنری اردوها و فضاهای تربیتی گفت: در جامعه کنونی کانون‌های فرهنگی، تربیتی مانند کانون طه بسیار کم است و همین تعداد کم بسیار ازرشمند است، چرا که در راستای تحول تربیتی، پرورشی و فرهنگی نوجوانان و جوانان با همین امکانات شروع کرده و انشاالله در آینده سطح گسترده ای از خلاقیت دانش آموزان در کشور مشاهده خواهد شد.

مدیرکل فرهنگی، هنری اردوها و فضاهای تربیتی در ادامه بیان کرد: در سال های گذشته فقط مدارس می‌توانستند در جشنواره های فرهنگی هنری شرکت کنند، اما امروزه در سطح کانون ها شاهد خلق آثار هنری بسیار زیاد و زیبایی هستیم؛ امسال جشنواره معلمان هنرمند با استقبال  خوبی مواجه شد و این در حوزه پرورشی یک امر منحصر به فرد است، زیرا داشتن معلمان و دانش آموزان خلاق به روند بهبود وضعیت جامعه کمک شایانی خواهد کرد.


 

 

به اشتراک بگذارید :