17 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ ۰۷:۰۶:۴۸
کد مطلب:  1695377
افتتاح ۲۵ پروژه آموزشگاهی در اردبیل

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل از تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام آموزشگاهی در استان خبر داد و گفت: با کمک خیرین و نوسازی مدارس ۲۵ پروژه مدرسه‌سازی در استان در قالب ۱۲۰ کلاس درس آماده و مهیا برای مهرماه شده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل به نقل از مهر، احمد ناصری در نشست خبری با اصحاب رسانه از استانداردسازی ۸۰ درصد مدارس استان به سیستم گرمایشی مناسب خبر داد و افزود: کار جمع‌آوری بخاری‌های گازی در مدارس نیز آغاز شده است.

ناصری تعمیرات مدارس، بهسازی محوطه و آسفالت‌ریزی آنها را به همراه تعمیرات سرویس‌های مدارس از دیگر اقدامات انجام شده در قالب پروژه مهر اعلام کرد و ادامه داد: به ارزش ۱۰ میلیارد تومان تجهیزات هنرستانی، ورزشی و بهداشتی تهیه شده و در قالب کاروانی ۲۱ شهریور به مناطق و نواحی استان ارسال شده است.

وی به انتصاب مدیران بر اساس یک سامانه و برگزاری آزمون‌های کتبی، علمی، مصاحبه و تدوین بانک اطلاعاتی در این زمینه اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: در همه مدارس مدیران و معاونان انتخاب و معرفی شدند و در این باب هیچ مشکلی وجود ندارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان از ابلاغ دستورالعمل‌های بهداشتی به مدارس و پرداخت سرانه بهداشتی مدارس خبر داد و اضافه کرد: تهیه و توزیع بسته‌های بهداشتی و همچنین سایر امکانات و تجهیزات مورد نیاز مدارس در آستانه سال تحصیلی انجام شده است.

احمد ناصری بیان کرد: با توجه به شرایط کرونایی تشکیل کمیته سلامت در مدارس یکی از رویکردهای جدید آموزش و پرورش استان بوده تا به صورت مستمر رعایت پروتکل‌های بهداشتی مورد رصد و توجه قرار گیرد.

ناصری ادامه داد: ۹۰ درصد فرهنگیان دوز اول واکسن خود را دریافت کردند و با توجه به همگانی اعلام شدن واکسیناسیون رصد دوز دوم فرهنگیان امکان‌پذیر نبوده ولی معلمان با داشتن کارت واکسن و ارائه آن به مدارس می‌توانند در واحدهای آموزشی حضور پیدا کنند.

وی در مورد شروع مدارس از مهرماه اظهار کرد: مدارس پرجمعیت شهری در قالب شبکه شاد فعالیت‌های آموزشی خود را به صورت غیرحضوری آغاز می‌کنند که تاکنون بیش از یک‌هزار و ۹۳۸ مدرسه در استان به اینترنت متصل شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل، با بیان اینکه ۲۴۱ مدرسه هنوز در اتصال به شبکه اینترنت با اختلال روبه‌رو هستند، تصریح کرد: اغلب این مدارس در مناطق روستایی و کوهستانی واقع شده که اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات تلاش می‌کند این امر محقق شود.

 

احمد ناصری در ادامه سخنان خود گفت: در قالب طرح هدایت برای هر دانش‌آموز تهیه یک تبلت در اولویت قرار گرفته و با مشارکت خیرین در سال تحصیلی گذشته پنج هزار تبلت تهیه و تحویل دانش‌آموزان شد که امسال نیز در قالب پویشی تأمین تبلت و گوشی برای دانش‌آموزان در اولویت برنامه‌ریزی‌هاست.

ناصری افزود: در کنار تهیه ابزارهای هوشمند و رونمایی از نرم‌افزار جدید شبکه شاد، مدرسه تلویزیونی نیز امسال به کمک دانش‌آموزان آمده تا تحصیل شأن را راحت‌تر کند.

وی در مورد الگوهای بازگشایی مدارس خاطر نشان کرد: ما سعی کردیم با همکاری مدیران مدارس مانور بازگشایی را در چند روز گذشته انجام دهیم و جلسات شورای دبیران و انجمن اولیا و مربیان در حال برگزاری است تا مدارس خود را برای بازگشایی مناسب‌تر در سوم مهر آماده کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل اضافه کرد: الگوی ابلاغ شده برای بازگشایی مدارس مربوط به دو گروه مدارس روستایی و عشایری است که جمعیت کمتر از ۱۵ نفر دانش‌آموز در کلاس درس دارند که با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی تحصیل حضوری دانش‌آموزان در این واحدهای آموزشی بلامانع است.

احمد ناصری بیان کرد: یک‌هزار و ۳۰۰ مدرسه در استان جمعیت دانش‌آموزی کمتر از ۵۰ نفر دارند که در این مدارس با هماهنگی مدیران مدارس با مناطق قرار است تحصیل دانش‌آموزان به صورت حضوری در هفته دوم و سوم مهرماه آغاز شود.

ناصری در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: قطعاً گزارش‌گیری کامل از وضعیت مدارس و تأمین تجهیزات و امکانات آموزشی و بهداشتی دریافت و از طریق منطقه مجوز تحصیل حضوری دانش‌آموزان صادر خواهد شد.

وی اظهار کرد: در مناطق شهری نیز دو گروه مدرسه وجود دارد که با جمعیت کمتر از ۳۰۰ نفر از آبان ماه فعالیت آموزشی خود را می‌توانند به صورت حضوری آغاز کنند که البته این کار مستلزم دریافت مجوز از مناطق آموزش و پرورش خواهد بود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل تصریح کرد: مدارسی که جمعیت دانش‌آموزی آنها بیش از ۳۰۰ نفر است، در نیمه دوم آبان ماه تحصیل حضوری را انجام خواهند داد که امکان برگزاری کلاس‌ها به صورت زوج و فرد و یا گروهی وجود دارد که در این زمینه نیز برنامه‌ریزی‌ها در حال انجام است.

احمد ناصری در مورد واکسیناسیون دانش‌آموزان در گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ ساله‌ها نیز گفت: در شش پایه بیش از ۱۲۴ هزار دانش‌آموز استان واکسینه خواهند شد که تمرکز ما انجام واکسیناسیون با همکاری اولیای دانش‌آموزان در مدارس منتخب خواهد بود که این کار از هفته آینده آغاز می‌شود.

به اشتراک بگذارید :