18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ ۰۷:۱۸:۱۷
کد مطلب:  1695389
مدیرکل آموزش و پرورش اردبیل:
۱۲۴ هزار دانش‌آموز در استان اردبیل واکسینه می‌شوند

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: در گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ ساله‌ها در ۶ پایه تحصیلی بیش از ۱۲۴ هزار دانش‌آموز در استان اردبیل واکسینه می‌شوند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل، احمد ناصری در آستانه بازگشایی مدارس در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه در اردبیل اظهار کرد: از روز شنبه سوم مهرماه دانش‌آموزان دوباره در چرخه تعلیم و تربیت قرار می‌گیرند تا با به صدا درآمدن زنگ مهر سال تحصیلی جدید آغاز شود.

ناصری تصریح کرد: همزمان با ایام بازگشایی مدارس زنگ نماز و مقاومت نیز در مدارس استان اردبیل نواخته خواهد شد.

وی به تشکیل کارگروه‌ها و کمیته‌های ستاد پروژه مهر در استان اشاره کرد و گفت: از خردادماه امسال در قالب هشت کارگروه و ۱۷سرفصل پروژه مهر را با ساختاری منظم و برنامه‌ریزی تدوین شده آغاز کردیم تا برای سال تحصیلی آمادگی ۱۹ناحیه و منطقه آموزش و پرورش را مهیاتر کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل افزود: در چند جبهه کارها پیگیری شد تا شرایط مناسب در سومین سال تحصیلی با وضعیت کرونایی برای تحصیل دانش‌آموزان با امنیت خاطر بیشتر فراهم آید تا در مجموع ۲۵۳هزار نفر دانش‌آموز با احتساب نوآموزان پیش دبستانی در سال تحصیلی جدید وارد کلاس‌های درس شوند.

احمد ناصری در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: به غیر از پایه اول ابتدایی که ثبت‌نام حضوری و همراه با سنجش آمادگی تحصیلی بود، ثبت‌نام در سایر مقاطع در قالب سامانه سیدا به شکل غیرحضوری انجام شد که با استقبال خانواده‌ها نیز روبه‌رو شده است.

ناصری اضافه کرد: با اعلام نتایج به موقع ورودی مدارس نمونه دولتی و استعدادهای درخشان و همچنین پایه‌های هفتم و دهم ثبت‌نام‌ها به موقع انجام شده و شرایط مطلوبی را در هدایت تحصیلی و توسعه متوازن رشته‌ها در پایه دهم اعم از تجربی، انسانی، فنی و حرفه‌ای، کار و دانش و ریاضی شاهد هستیم.

وی بیان کرد: در حال حاضر تمامی دانش‌آموزان واجد شرایط برای تحصیل در سال جدید ثبت‌نام خود را انجام داده و در پایه‌های ورودی نیز سنجش آمادگی تحصیلی به صورت کامل به انجام رسیده و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

ناصری از توزیع کتب درسی در کلیه مناطق و نواحی و مدارس استان با همراهی اولیا خبر داد و اظهار کرد: ساماندهی نیروی انسانی نیز به شکل مناسب با در نظر گرفتن نیروهای ورودی و خروجی در سطح استان انجام شده و در کلیه مناطق و نواحی استان کلاس‌های درس با حضور معلمان از سوم مهرماه آغاز خواهد شد.

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: ما هیچ چالش و کمبود نیروی انسانی را در آموزش و پرورش استان شاهد نیستیم و قطعاً با ساختار تدارک دیده شده آمادگی برای شروع سال تحصیلی مطلوب‌تر از سال‌های گذشته است.

به اشتراک بگذارید :